MojWindows

Keď Microsoft v polovici marca s vydaním testovacej zostavy 17623 oznámil, že aplikácia Pošta prejde výraznou zmenou, kedy bude všetky odkazy z e-mailovej komunikácie otvárať vždy v prehliadači Microsoft Edge, bez ohľadu na to, čo je nastavené v ponuke „Predvolené aplikácie“, vyvolalo to značnú nevôľu.

Našťastie to vyzerá tak, že námietky zo strany používateľskej komunity a zapojených testerov boli vypočuté.

Portál Aggiornamenti Lumia podľa všetkého získal prístup k pripravovanej verzii aplikácie Pošta, kde v rámci nastavení „svieti“ prepínač, pomocou ktorého sa otváranie odkazov priamo v prehliadači Microsoft Edge zapína a vypína. Používatelia tak nebudú do ničoho nútení a naďalej im zostane plná kontrola nad tým, akým spôsobom budú k zdieľaným webom pristupovať.

Snímky naznačujú aj to, že v novej verzii aplikácie Pošta by sme sa mali dočkať mierne upraveného rozhrania, čo je oblasť, ktorej sa Microsoft v ostatných mesiacoch začal opäť vo veľkom venovať.

Postupne začal so zmenami vo webových rozhraniach pre správu konta Microsoft, digitálny obchod Microsoft Store a najnovšie „vŕta“ aj do obchodu Xbox Store. Nejde však o žiadne veľké prekvapenie. To, že pozornosť bude venovaná „vizuálu“ bolo naznačované počas tohtoročnej vývojárskej konferencie Build 2018.

Zdroj: aggiornamentilumia

12.07.2018
 • lubo_g

  Mna by zaujimalo, ci niekto pouziva aplikaciu Posta vo Win 10. Ja som sa ju snazil den rozchodit, vratane podpory od providera, a nakoniec som to vzdal , za 5 minut som stiahol Mozilu a zadal udaje konta a vsetko fungovalo. A ten jebn. Windows 10 ma obral minimalne o 4 hodiny casu ak nie aj viac, a aj tak som nedokazal pridat konto, stale pisal ze synchronizuje…
  takze pouziva to vôbec niekto?
  A pre rypalkov, ano isiel som cez rozsirene nastavenia, ano pozrel som aj slovensky aj anglicky manual od Microsoftu na webe, ano aj cisla portov som dokazal zadat, ale nie nezosynchronizovalo nic…mozno sa snazil WIN 10 synochronizovat s poharom sirupovej vody co som mal vedla pocitaca..

  • Miroslav Mudroň

   To je veru dobrá otázka. Napísal som do Microsoftu, či sa môžu podeliť o prehľad najpoužívanejších aplikácií, ktoré sú súčasťou Windows 10. Ak sa k týmto dátam dostanem, určite ich zverejním.

  • Spiritak

   Ja ju používam denne odkedy vyšiel Win 10 a nemám s nňo žiadne problémy.

  • Matej

   Aplikáciu používam a všetko funguje bez jediného problému od príchodu win10

  • Stevo

   Ja postu vo Windows 10 pouzivam na PC, notebooku aj mobile s Windows Mobile 10 a ziadny problem

+