MojWindows

Microsoft aj tento mesiac pokračuje vo vydávaní opravených aktualizácií a bezpečnostných záplat pre počítače so systémom Windows 10, no pozornosti sa aktuálne nevyhli ani smartfóny. Februárová dávka pre Verziu 1709 (Fall Creators Update) je distribuovaná pod označením KB4077675 a po jej inštalácii sa zostava operačného systému posúva na 15254.248.

Čo sa týka jej obsahu, ten má byť až na jednu vec totožný s aktualizáciou KB4074592, ktorá bola vydaná pre počítače a obsahuje opravy veľmi špecifických chýb. Pridanou opravou špeciálne pre smartfóny je odstránenie problémov, kvôli ktorým dotyková obrazovka prestávala reagovať na vstupy.

Obsah aktualizácie KB4074592

 • Opravené špecifické situácie, kedy pri používaní funkcie Enterprise Mode Site List dochádzalo k presmerovaniu do prehliadača Internet Explorer namiesto očakávaného Microsoft Edge.
 • V prehliadači Internet Explorer bolo opravených viacero chýb, ako napríklad problém s vykresľovaním grafických elementov, chybné zadávanie nového riadku po stlačení klávesu Delete, či problém so spúšťaním skriptov.
 • Opravený problém, kedy v prehliadači Microsoft Edge nebolo možné „rolovať“ cez používateľské aplikácie.
 • Opravený problém, kedy pri používaní prehliadača Microsoft Edge nebolo možné prihlásenie do účtov na vybraných stránkach pri používaní prihlasovacích údajov tretej strany.
 • Aktualizované informácie o časových zónach.
 • Opravený problém, kedy v určitých sieťových prostrediach nebolo možné odoslať telemetrické dáta kvôli blokovaniu CRL serverov.
 • Opravený problém s príkazom certutil.exe -MergePfx, ktorý nedokázal spracovať spojený EPF súbor pre viacero V1 certifikátov.
 • Vyriešený problém, kedy sa objekty MMC aplikácií ako sú Služby, Správca pre lokálne politiky alebo Manažment tlače nedokážu spustiť kvôli aktívnej ochrane Windows Defender Application Control.
 • Opravený problém, kedy pri spúšťaní systému s aktivovanou funkciou Unified Write Filter (UWF) mohlo dôjsť k chybe 0xE1, najmä pri používaní USB hubov.
 • Vylepšený výkon procesorov Intel s aktivovanou funkciou Hardware P-States (HWP).
 • Vyriešený problém, kedy sa po prvotnom nastavení systému (OOBE) zobrazovala chybová hláška „Niečo sa nepodarilo“.
 • Obsahom sú aj bezpečnostné aktualizácie pre Microsoft Scripting Engine, Microsoft Edge, Internet Explorer, Microsoft Windows Search, Windows Kernel, Device Guard, úložisko a súborové systémy a ovládač Common Log File System.

Po inštalácii tejto aktualizácie ale smartfóny nie sú schopné v prehliadači Microsoft Edge zobrazovať PDF. Na vyriešení tohto omylom zavedeného problému sa má aktívne pracovať.

Aktualizácií sa podľa dostupných informácií mali dočkať aj smartfóny so staršími verziami Windows 10 – Anniversary Update a Creators Update.

Ak sa aj napriek nepriaznivej situácii vo vašom vrecku ešte stále nachádza smartfón so systémom Windows 10 Mobile, najnovšiu verziu si nainštalujete tradičnou cestou cez nastavenia.

15.02.2018
 • BJ

  Tento tyzden som to uz vzdal a presedlal na Android. Skoda ze to takto dopadlo, mal som W10M aj WP rad, ale pouzitelnost sla dolu 🙁

  • Miroslav Mudroň

   Na aký konkrétne, ak sa môžem spýtať? Ja Lumiu 950 používam ešte stále ako sekundárny mobil. Pre Android ma inak minule zaujal launcher SquareHome 2 Launcher, ktorý ponúka dlaždice podobné tým z W10M.

   • Maroš Kuric

    Bohužiaľ tá appka ponúka iba dizajn a nič viac :/ a niektoré funkcie majú byť platené :/ a stále používam lumiu 950XL lebo zatiaľ postačuje 🙂 ale chcel by som vymeniť potom za Razer phone a ak sa bude dať tak z Microsoft obchodu že by som mal Microsoft edíciu ako sú aj samsungy 🙂 ale keďže som ešte pár mesiacov študent tak si to nemôžem dovoliť 😀 a samozrejme sa neviem tak úplne rozhodnúť keďže som už začul že vďaka firme qualcomm bude od budúceho roka postupne zavedená aj 5G sieť 🙂 a je to také že teraz kúpim mobil a o rok by som mal znova lebo už nebude podporovať 5G 🙂 aj keď na Slovensko sa to možno dostane až o 2 roky ale ide o ten princíp 🙂

    • Miroslav Mudroň

     Jasné, v tomto prípade ide len o vzhľad, ale hneď to vo mne navodilo dávku nostalgie :). Razer Phone vyzerá byť poriadne zaujímavou vecou, hlavne, keď sa pohrávajú s tým režimom dokovania -> premena na notebook.

     • Maroš Kuric

      Presne preto by som chcel Razer phone 🙂 Lumia 950XL má continuum a čo mi dokonalo vyhovuje keď potrebujem niečo na čo nepotrebujem PC tak si to spravím cez mobil 🙂 a dosť by mi to chýbalo 🙂 takže keď chcem prejsť na inú platformu tak jedine Galaxy S8 alebo Razer phone 🙂 a Razer phone má oslovil viac za tú cenu ako Galaxy 🙂 pomer ceny a výkonu tak je to podobne ako Xiaomi 🙂 dokonca si myslím že za tú cenu je aj lepší než iPhone X 🙂 a má bezkonkurenčnú výbavu ktorou by sa mohlo inšpirovať mnoho firiem 🙂 len škoda že sa Razer uponáhľal a použil snapdragon 835 🙂 keby počkali tak dajú 845 a vznikla by nová definícia dokonalosti 😀

   • BJ

    Kúpil som Xiaomi Redmi 4X. Mal som Lumiu 735 s najnovším Windowsom (aj vďaka vašim článkom). Mám v pláne ho otestovať ale predsa len chcem dať šancu aj prostrediu android, uvidím ako to dopadne.

  • Mizu

   Ja za chvilu presedlam na nokiu 8 lebo potrebujem dual sim a iphone sa ku tomu nejak nema 😃

 • mano

  Čo tak tent : https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_906061.html?wid=91&lkid=12565940, (akcia za 140€) , ak idete do Androidu. Ja zatiaľ ostávam pri mojej obľúbenej L950, ak porovnávam perametre (fotoaparát, bezkontaktné nabíjanie, win, diplej a iné), tak stále sa veľa telef. nechytá. Batéria je už slabšia a Android nechcem, mal som tú česť… 😀 Najskôr 950 vymením za njaký iPhone Plus

  • Miroslav Mudroň

   Vôbec nepoznám túto značku :-O. Bolo by dobré popozerať nejaké recenzie rozhodne pred kúpou.

   • mano

    Je to čistý Číňan, ale máte pravdu pán Mudroň, dnes pri množstve nových značiek ktoré sa na náš(a EU) trh dostávajú stále viac, treba byť opatrný. …ale za tú cenu…, a množstvo týchto u nás menej známych značiek, sa v Ázii predáva veľmi dobre a ponúkajú dobrý HW za super cenu.

+