MojWindows

Spoločnosť ESET vydáva nové verzie svojich bezpečnostných riešení pre domácich používateľov s počítačmi a laptopmi s operačným systémom Windows – ESET Internet Security, ESET NOD32 Antivirus a ESET Smart Security Premium.

Nový rad obsahuje špeciálnu bezpečnostnú vrstvu pokročilého strojového učenia a viacero vylepšených technológií zameraných na finančné transakcie a ochranu zariadení v domácnosti.

Najnovšie verzie ESET bezpečnostných riešení pre domácnosti obsahujú aj tieto vlastnosti a vylepšenia:

Pokročilé strojové učenie: Nová vrstva zabezpečenia slúži na presnejšie odchytávanie škodlivého kódu a škodlivých aplikácií a využíva viaceré algoritmy strojového učenia (Machine Learning). Používatelia sú tak lepšie chránení pred novými hrozbami alebo 0-day útokmi, ktoré vznikajú každý deň.

ESET sa strojovému učeniu venuje už od roku 1998, táto špeciálna vrstva je však súčasťou detekcie priamo v produkte, čím zvyšuje zabezpečenie aj tých zariadení, ktoré majú obmedzený prístup k internetu. Algoritmy strojového učenia sú pritom ESETom pravidelne kontrolované a aktualizované tak, aby čo najlepšie slúžili na ochranu digitálnych zariadení.

Vylepšený Anti-Phishing: Chráni pred kradnutím osobných a prístupových údajov. Najnovšie sa zameriava aj na homoglyfické útoky, pri ktorých hackeri vytvárajú phishingové webstránky s adresou podobajúcou sa na legitímne weby použitím podobne vyzerajúcich písmen z iných abecied. Napríklad z gréčtiny alebo hebrejčiny. Tu je napríklad znázornený znak vyzerajúci ako písmeno „p“ vo viacerých abecedách. Bežný používateľ rozdiely nevidí:

Vylepšená Zariadenia v domácej sieti (k dispozícii len v produkte ESET Internet Security): Táto funkcia slúži na hľadanie zraniteľností, slabých prístupových hesiel a škodlivého kódu vo všetkých zariadeniach, ktoré má používateľ pripojené k domácemu routeru. Kontrole je podrobený aj samotný router.

Zraniteľnosti vyhľadáva v smart home zariadeniach, ako sú bezpečnostné kamery, smart televízory, chladničky, tlačiarne, ale aj na bežných zariadeniach ako sú mobilné telefóny a tablety. Všetky zariadenia znázorní na zrozumiteľnej schéme a pri nájdení problému poskytne používateľovi jeho jednoduché riešenie.

Vylepšená Ochrana online platieb (k dispozícii len v produkte ESET Internet Security): Chráni online transakcie tak, že šifruje komunikáciu medzi klávesnicou a špeciálnym prehliadačom, ktorý sa spúšťa automaticky pri otváraní internetbankingu. Chráni tak používateľa pred škodlivým kódom, ktorý sa snaží odchytávať stlačené klávesy a tým pádom prístupové mená a heslá. Najnovšie takto chráni aj kryptomenové elektronické peňaženky.

ESET Internet Security, ktorého súčasťou je táto funkcia, nedávno získal certifikáciu MRG Effitas’ Online Banking/Browser Security. Certifikácia sa zameriavala na testovanie škodlivého kódu zameraného na finančné transakcie.

Vylepšené šifrovanie ESET Secure Data (k dispozícii len v produkte ESET Smart Security Premium) – Funkcia umožňuje používateľom šifrovať dáta na svojom zariadení alebo obsah vymeniteľných médií. Používateľ môže takto zašifrované údaje najnovšie otvoriť aj na akomkoľvek Windows zariadení po vložení hesla, ktoré pri šifrovaní vytvoril.

Vylepšený Password Manager (k dispozícii len v produkte ESET Smart Security Premium): Pomáha ukladať a spravovať heslá, automaticky vypĺňať formuláre a polia a vytvárať extra silné šifrované heslá pre zvýšenú bezpečnosť. Stačí vám pamätať si vaše hlavné heslo. Funkcia je k dispozícii aj pre zariadenia s operačným systémom Mac, iOS alebo Android. Novinkou je zvýšené zabezpečenie prístupu do Password Managera dvojfaktorovou autentifikáciou cez iOS Face ID alebo Google Authenticator.

Z čoho vychádzajú aktuálne vylepšenia v produktoch ESET?

„Predpovede analytických spoločností hovoria o náraste počtu domácich zariadení pripojených k internetu. Smart televízory s kamerou na Skypovanie, chladničky pripravené nahlásiť majiteľovi dochádzajúce mlieko a zariadenia monitorujúce dych, spánok a polohu detí. Všetky tieto zariadenia sú pripojené k internetu a zasielajú naň údaje,“ opisuje súčasný stav produktový manažér spoločnosti ESET Matej Krištofík.

„Narastajúci počet zariadení pripojených k internetu predstavuje pre hackerov obrovskú príležitosť. Bez bezpečnostných produktov, ktoré dokážu nepretržite čeliť pokusom hackerov na všetkých úrovniach, môžu byť domáci používatelia vystavení riziku, že sa stanú obeťou počítačovej kriminality. Tomuto sa práve snažia zabrániť ESET riešenia – poskytnúť domácim používateľom bezpečnosť a istotu v tom, že na ochrane ich zariadení pred kybernetickými útočníkmi pracuje viac ako 30 rokov skúseností z oblasti IT bezpečnosti,“ vysvetľuje Krištofík.

Možnosť bezplatného prechodu na najnovšiu verziu

Aktuálni používatelia ESET riešení sú v týchto dňoch upozorňovaní na možnosť inovácie na najnovšiu verziu, prípadne je ich produkt automaticky inovovaný. Prechod na najaktuálnejšiu verziu ESET produktu je vždy bezplatný.

Najnovšie verzie ESET Internet Security a ESET NOD32 Antivirus sú aj súčasťou zvýhodneného balíka ESET Family Security Pack, pri ktorom si používateľ vyberá ochranu štyroch domácich zariadení podľa vlastného výberu až na 18 mesiacov.

ESET zároveň zachováva všetky zľavy na tieto produkty pre zdravotne ťažko postihnutých a taktiež pre držiteľov kariet ISIC, ITIC a EURO26.

Licenciu Windows riešení je možné preniesť aj na zariadenia s iným operačným systémom. Informácie o licencovaní je možné nájsť na oficiálnej webstránke.

23.10.2019
Zdroj: ESET

+