MojWindows

V lete minulého roka Microsoft oznámil, že kvôli ukončeniu podpory systému Windows Phone 8.1, čo prebehlo ešte k 11. júlu 2017,  smartfóny využívajúce tento systém prestanú z obchodu Microsoft Store dostávať aktualizácie pre aplikácie. Pre používateľov starších smartfónov tak išlo o ďalšiu ranu a blížiace sa zníženie celkovej použiteľnosti ich zariadení.

Rozhodnutie naďalej vstúpi do platnosti 1. júla 2019, no pred pár dňami si používatelia všimli, že zverejnený text bol v tichosti upravený a zmena sa dotkne aj ďalších zariadení.

Pôvodne sa toto zrušenie distribúcie nových verzií aplikácií týkalo mobilného systému Windows Phone vo verzii 8.x a starších, no po úprave tu figuruje už aj klasický Windows 8 pre počítače.

To znamená, že nové verzie aplikácií už nebudú dostupné ani pre počítače, notebooky či tablety, kde je ešte stále používaný Windows 8. Používateľom sa preto odporúča nainštalovať si bezplatnú aktualizáciu na Windows 8.1, aby bol ich systém ďalej podporovaný a zahrnutý aj do distribučného procesu aplikácií cez obchod Microsoft Store.

Pre Windows 8.1 budú nové verzie aplikácií cez Microsoft Store ponúkané až do 1. júla 2023.

24.04.2019

+