MojWindows

Dell počas prezentácie na tohtoročnom veľtrhu CES 2019 prezentoval množstvo nového hardvéru, no určitý čas venoval aj svojej aplikácii Dell Mobile Connect, ktorá slúži na efektívne a bezproblémové prepojenie smartfónu s vybranými notebookmi Dell. V podstate ide o ekvivalent aplikácie „Váš telefón“, vytvorený pre užšiu skupinu používateľov – zákazníkov Dellu.

Firma na tomto riešení pracuje už dlhú dobu, v rade niekoľkých rokov, preto má v zálohe už niekoľko dodatočných vylepšení a „veľkých plánov“ ako aplikáciu posunúť o stupienok vyššie. Ako informoval portál WindowsCentral, časť týchto plánov teraz bolo ukázaných v predprodukčnej verzii.

V podstate sa týkajú toho, ako zvýšiť produktivitu, no úplne iným spôsobom, než by sme očakávali. Dell sa jednoducho rozhodol vybrať smerom k virtuálnej realite.

Základnou myšlienkou je približne to, smartfóny prepojiť aj s headsetmi pre virtuálnu realitu, vo Windows 10, aby ste boli nepretržite informovaní o tom čo sa deje v reálnom svete, zatiaľ čo sa momentálne oddávate radostiam virtuálnej reality.

To znamená, že s upozorneniami, správami a prichádzajúcimi hovormi budete oboznámení priamo v prostredí virtuálnej reality, pričom vybaviť ich budete môcť bez toho, aby ste si museli z hlavy skladať headset.

Zdroj: WindowsCentral.com

Fungovať bude aj zrkadlenie kompletného rozhrania smartfónu do virtuálnej reality. Pristupovať tak môžete s reálnym aplikáciám, ktoré máte v telefóne. Napríklad v momente, kedy sa v hre zaseknete a neviete čo ďalej, vytiahnete virtuálnu reprezentáciu svojho prepojeného smartfónu a otvoríte si video s návodom alebo si prepínate hudbu v Spotify a tak ďalej. Dell zatiaľ neprezradil, kedy presne bude dostupná nová verzia aplikácie Dell Mobile Connect.

Zdroj: WindowsCentral.com

Momentálne sa veľmi ťažko hodnotí, akú reálnu pridanú hodnotu niečo takéto prinesie bežnému používateľovi, no zatiaľ sú dostupné len strohé informácie o celom prepojení.

V trochu štandardnejšom duchu sa nesie ďalšia avizovaná novinka. Konkrétne ide o pridanie možnosti pre plynulé presúvanie súborov medzi počítačom a smartfónom pomocou takzvanej metódy „ťahaj a pusť“ – myšou uchopíte požadované súbory a potiahnete ich z jedného zariadenia do druhého. Podporované je to v prípade smartfónov so systémom Android.

Náš tip
Dell Mobile Connect – prepojte Windows 10 so svojim smartfónom
09.01.2019
Zdroj: WindowsCentral

+