MojWindows

Tak ako množstvo technologicky orientovaných firiem, aj Logitech sa tento rok rozhodol opätovne zapojiť do takzvaného „Týždňa práce z domu“ označovaného skratkou WFHWeek. Ide o akciu počas, ktorej firmy svojich zamestnancov motivujú, aby využili možnosť práce z domu, a spoločne tak upozornili na možné benefity, ktoré to prináša pre obidve strany – zamestnávateľa i zamestnanca.

Napríklad prieskum spoločnosti Global Workplace Analytics ukazuje, že práca z domova môže viesť k zvýšeniu produktivity, zlepšeniu morálky zamestnancov, menšej fluktuácii talentov a podobne. Logitech sa k týmto myšlienkam pripája, pričom uvádza, že v dnešnom prepojenom svete nevidí veľa dôvodov, prečo brániť členom svojho tímu, aby pracovali prakticky odkiaľkoľvek.

Logitech považuje stredu 10. októbra za svoj celosvetový deň WFH a nabáda zamestnancov na celom svete, aby tento deň pracovali z domova.

Akcia „Týždeň práce z domova“ má byť prospešná aj pre životné prostredie. V roku 2017 prispeli účastníci akcie #WFHWeek počas práce z domu k zníženiu produkcie CO2 viac ako o 60 000 kg. To je ekvivalent takmer 240 tisíc km jazdy bežným autom, čo sa rovná približne šesťnásobku obvodu Zeme.

Navyše zamestnanci spoločnosti Logitech ušetrili denne priemerne 90 minút svojho času tým, že nemuseli dochádzať do práce. Vďaka videokonferenciám a ďalším nástrojom pre teamovú spoluprácu však fungovalo všetko po celý týždeň rovnako ako inokedy.

Spoločnosť Logitech je veľkým zástancom práca z domova. Sme presvedčení, že v mnohých prípadoch nezáleží na tom kde pracujete, ale ako pracujete,“ mieni Scott Wharton, viceprezident a generálny riaditeľ Logitech Video Collaboration Group.

 

Keď sme sa vlani do akcie Týždeň práce z domova zapojili prvýkrát, boli ohlasy a aktivita našich kolegov aj partnerských spoločností z celého sveta veľmi pozitívne a zaznamenali sme tiež nezanedbateľný prínos pre životné prostredie.“

Pripomeňme, že myšlienku toho, že nezáleží na tom kde pracujete, ale ako pracujete, si za svoju „mantru“ zvolila spoločnosť Microsoft. Do veľkej miery sa ňou riadi aj pri návrhu svojich pracovných priestorov, ktoré napríklad nájdeme u našich západných susedov – v Prahe. Niečo málo si o tom môžete prečítať v článku Pražská pobočka Microsoftu – miesto, kde sa pracuje inak.

02.10.2018

+