MojWindows

Aktualizované 16.8. – Vyzerá to tak, že k sprístupneniu aplikácie pre zariadenia s Windows 10 „April 2018 Update“ došlo omylom. Programový manažér Vishnu Nath z Microsoftu prostredníctvom sociálnej siete Twitter oznámil, že aplikácia je opäť použiteľná len na testovacích zostavách „Redstone 5“.


Microsoft len nedávno umožnil verejnosti zapojenej do programu Windows Insider vyskúšať pripravovanú aplikáciu „Váš telefón“, ktorá vo svojej plnohodnotnej verzii umožní odpovedať na prijaté správy, spravovať upozornenia, manipulovať s uloženými fotografiami, ako aj vykonávať ďalšie úkony.

Aplikácia sa ale nachádzala v počiatočnom štádiu, kedy nefungovala úplne spoľahlivo, a navyše disponovala len veľmi základnou funkcionalitou. Android smartfóny sa dali prepojiť s počítačom a následne používateľ mohol z prostredia Windows 10 prezerať fotografie uložené v pamäti telefónu.

Všeobecné očakávanie bolo také, že aplikácia bude postupne upravovaná, až kým nebude obsahovať všetky vopred ohlásené možnosti, a až potom bude vydaná pre bežných používateľov. Microsoft má ale zjavne trochu iné plány.

Aplikácia „Váš telefón“ je k dnešnému dňu už širokej verejnosti dostupná prostredníctvom obchodu Microsoft Store, a to aj napriek tomu, že jej možnosti sú stále rovnako limitované.

Vyskúšať si ju môže každý, kto vlastní smartfón so systémom Android 7.0+ a na svojom počítači má nainštalovaný Windows 10 s aktualizáciou „April 2018 Update“. Majitelia iPhonov majú nateraz smolu, zatiaľ ich nie je možné ani spárovať.

Na rozšírení funkcionality aplikácie sa podľa dostupných informácií intenzívne pracuje, no zatiaľ nie je známe, kedy by mala byť dostupná v relatívne finálnej podobe. Jasné je len to, že pred sebou má ešte dlhú cestu.

Náš tip
Asistent pre telefón končí, aplikácia stratila svoje opodstatnenie

16.08.2018
 • Pali Abaffy

  a parovane je to cez internet alebo bluetooth?

  inak to vazne niekto dobrovolne da citat obsah svojho telefonu microsoftu? ked nedokazali sa presadit s vlastnym OS, tak hladaju nove cesticky jak sa dostat k nasim datam z telefonov

  • Maroš Kuric

   Pokiaľ ide o ten OS tak windows 8, 8.1, 10 mobile boli najlepšie OS pokiaľ išlo o stabilitu a rýchlosť. Lumia 625 za 130€ vtedy dokázala to čo android za tú cenu mohol iba snívať o tom. Chyba tu nie je iba v Microsofte ale aj vo vývojároch ktorý radšej tvorili pre iOS a Android (až na pár rozumných ľudí) mal som Lumie 625, 1060 a 950XL ktorú momentálne ešte používam a za tú cenu som bol vždy mimoriadne spokojný aj napriek absencii aplikácií alebo starších verzií (príkladom je facebook a ich aplikácie facebook a messenger) ale čo sa týka rýchlosti, stability a celkovej spoľahlivosti tak 9/10 aj to len preto že tam bola nižšia kvalita konštrukcií. Samozrejme Microsoft zbieral menej informácií ako Google zbiera z Androidu 🙂

   • Pali Abaffy

    nad 950XL som kedysi uvazoval, ale prave nedostatok aplikacii a zabitie projektu na jednoduchu implementaciuu android aplikacii do ich OS ma presvedcilo aby som presiel na Huawei Mate radu…
    a bol by som opatrny vo vyhlaseniach ‚zbieraju menej‘, pretoze vsetci toho zbieraju vela

    • Maroš Kuric

     Zase ja by som Huawei nebral už len kvôli procesorom od MediaTeku ktoré sú podľa môjho názoru jeden veľký omyl a katastrofa 🙂 nemám s nimi dobré skúsenosti 🙂 Lenovo Phab 2 plus stredná trieda a ten procák nevládze jednoducho a to tam skoro nič nebolo 🙂 bol kupovaný nový v Alze takže si myslím že by v tom nemal byť problém 🙂 neviem ako tie nové pretože už som neriskoval a zatiaľ maximálna spokojnosť s procesormy snapdragon a je jedno ktorá trieda to je 🙂 a áno informácie sa zbierajú všade a veľa ale určite to nie je tak ako Google že už skoro vie aj to aké ponožky máte 🙂

     • Pali Abaffy

      tak ja som velmi spokojny s Kirin procesormi – to co slubovali, to plnia. samozrejme, stale sa bavime o Mate rade telefonov, ktore su uplne niekde inde ako Huawei Y rada, alebo Lite zariadenia, alebo nejake Honory. tam si myslim, ze Huawei naozaj nema konkurenciu, samozrejme nanestastie za to pyta uz neskutocne a nezmyselne peniaze. kde su casy Huawei P1, ktora bola takmer zadarmo a konkurovala i 3 roky po predstaveni telefonom vyssej kategorie..

  • Miroslav Mudroň

   Cez Wi-Fi, a aby to fungovalo je do smartfónu potrebné nainštalovať aplikáciu ešte „Microsoft Apps“. Celým procesom spárovania vás sprevádza aplikácie, nejde o nič komplikované.

   • Pali Abaffy

    OK, to mi staci vediet. cize dobrovolne a vedome nahravam cely telefon na web a este s tym suhlasim… dakujem, neprosim

+