MojWindows

Bezpečnostná spoločnosť ESET vydala nový rad komplexných bezpečnostných produktov a služieb vytvorených pre veľké firmy a organizácie. Má ísť o na mieru šité pokročilé riešenie pre proaktívnu detekciu hrozieb a efektívnu ochranu zariadení a dát.

Jeho súčasťou je niekoľko bezpečnostných služieb spolu s ochranou koncových firemných zariadení. Úplne nové riešenie ESET Enterprise Inspector je nástrojom, ktorý v reálnom čase monitoruje a vyhodnocuje všetky aktivity na počítačoch v sieti a v prípade potreby umožňuje bezpečnostnému administrátorovi okamžite zareagovať.

Údaje čerpá z riešenia na ochranu firemných koncových zariadení ESET Endpoint Security. Jeho nová verzia využíva na odchytávanie neznámych nových hrozieb, napríklad ransomwaru, dodatočné vrstvy ochrany, vrátane vybraných algoritmov strojového učenia.

Riešenie obsahuje viacero cielených bezpečnostných služieb. Ide napríklad o ESET Threat Hunting, on-demand forenznú službu určenú na detailné vyšetrovanie špecifických bezpečnostných incidentov, a o ESET Threat Monitoring, ktorý firmám poskytuje nepretržitý monitoring dát z ESET Enterprise Inspectora pre analýzu všetkých typov bezpečnostných upozornení.

Nezávislou službou je ESET Threat Intelligence. Tá poskytuje globálny pohľad na špecifické hrozby a zdroje útokov, ktoré sú verifikované vo výskumných a vývojových centrách ESETu a taktiež v cloudovom systéme detekcie a prevencie ESET LiveGrid, ktorý získava informácie zo 110 miliónov senzorov na celom svete.

Nástroj ESET EDR je doplnený o ESET Dynamic Threat Defense, cloudový sandbox poskytujúci okamžitú analýzu novovzniknutých alebo ransomwarových hrozieb ešte predtým, než preniknú do firemnej siete.

ESET vydáva taktiež ESET Security Management Center, nasledovníka úspešného ESET Remote Administratora. Táto pokročilá konzola poskytuje kompletný náhľad do siete a ESET firemných riešení, plnú bezpečnostnú správu a reporting z jedného a zároveň prehľadného kontrolného panelu.

“Chápeme, že globálne firmy si vyžadujú kybernetické zabezpečenie vytvorené špeciálne pre nich. Na našom novom rade bezpečnostných riešení sme totiž pracovali práve s mnohými z nich,“ hovorí Juraj Malcho, technologický riaditeľ spoločnosti ESET.

„Veríme, že akákoľvek veľká firma by mala mať možnosť spravovať svoje bezpečnostné riešenia ľahko a sme radi, že naše nové riešenia IT administrátorom zjednodušujú život a jednoducho sa integrujú do ich siete,“ dodáva Malcho.

Zdroj: TS

+