MojWindows

Microsoft sa ešte koncom minulého roka rozhodol ukončiť svoju službu Groove Music Pass, ktorá nedokázala produkovať očakávané výsledky a výraznejšie preraziť na trhu plnom riešení na streamovanie hudobného obsahu.

Po boku predplatného bol zrušený aj obchod Groove Store. Niekdajším zákazníkom zostala možnosť zakúpený obsah prehrávať cez aplikáciu Groove Hudba, ktorá po zmenách zostala už len prostým prehrávačom, prípadne si ho presunúť niekam inam. Napríklad do služby Spotify, ako to odporúčal priamo Microsoft.

K dnešnému dňu ale dochádza k ďalšej zmene z tejto oblasti. Aplikácia Hudba Groove, končí na mobilných platformách iOS a Android.

Aktuálne už nie je na stiahnutie dostupná prostredníctvom obchodov s aplikáciami, a hoci je naďalej funkčná, potrvá to len do 1. decembra, na kedy je naplánované jej úplne „odstrihnutie“.

Ku svojim skladbám budú používatelia môcť pristupovať aj po tomto termíne, a to cez online klienta, ako aj oficiálnu aplikáciu OneDrive na podporovaných platformách. Môžu si ich teda stiahnuť do svojho zariadenia a následne prehrávať cez ľubovoľný prehrávač. Ako alternatíva sú odporúčané aplikácie Google Play Music a iTunes Match.

Skladby a playlisty budú naďalej dostupné cez aplikáciu Hudba Groove na počítačoch a smartfónoch s Windows 10 a konzole Xbox One, informuje Microsoft na sprievodnej stránke.

01.06.2018
  • jozef

    Ja som za to rad,že sa takto Microsoft rozhodol..kto chce používať groove music nech používa Windows phone..ja som dlhe roky pouzival android,ale po rokoch ked som zistil ze existuje smartfon s windowsom ani som nevahal a presiel na windows..mne osobne velmi vyhovuje aj dnes,mam lumiu 650 dual sim,nedam na nu dopustit.aj ked oficialne Uz je koniec win mobile a nieje ziadne ďalšie update tak mi to nevadí..ja kašlem cele aplikácie a hovadiny na android,vobec mi nechýbajú ich sprostosti
    .iba žrúty baterie.aj tak bateria vydržala dlho iba stým co mobil ponúkol v základe ked si ho človek kúpy.inak bateria nevydrzi pri stalom pripojeni atd..vreckovy windows je pre mňa vyhrou na všetko..dakujem Microsoft aj ked smartfony s win skoncili..dufam ze bude fungovať dlho a na zaver este doplnim len tolko,ze ľudia vobec nerozmyslaju a nechávajú sa oblbovat…vid Facebook,google android….microsoft nikdy nebude ako oni…a keďže ľudia chcú všetko ľahko a rychlo napr..pohodlne aplikácie a pritom všetko a všade ich sleduje…

    • Stevo

      Ja uz roky používam WindowsPhone a nedávno som kúpil telefón s čistým Androidom 8.1.0, ale po dvoch mesiacoch trápenia s týmto systémom som sa vrátil spat k WindowsPhone, radsej som si kúpil este jednu Lumiu 950 aby som mal nieco v zálohe v prípade poškodenia alebo straty. Android ma totálne sklamal, pomaly, nenažraný na pamäť aj úložisko, len system zaberal skoro 4x viac ako na tel. s Windows Mobile 10, to sa nedá porovnať so staršími Lumiami. A obchod Google Play je hotová tragédia, je tam toľko aplikácii ze clovek nevie co si ma vybrať, par app je fajn a zbytok odpad. A niektoré app co su v Lumiách som ani nenašiel. Ovládanie Androidu nieco hrozne, ani ten Edge nevedeli urobit rovnaký ako je vo Windows, príkazový riadok v Androide hore, vo Windows dole ako aj ďalšie ovládacie prvky, čítačka v Edge v Androide žiadne možnosti nastavenia atď.. A najviac na celom systéme mi vadia tie reklamy. Android som mal prvý a posledný krát, ak Microsoft nepríde s niečím novým, tak nabudúce kúpim radsej iPhone… 😀

+