MojWindows

Pri používaní Windows 10 sa skôr, či neskôr môžete dostať do situácie, kedy prestanú fungovať aplikácie z Windows Store, prípadne samotná aplikácia Obchod. Medzi najčastejšie nepríjemnosti patrí problém so spustením aplikácií, vyhadzovanie rôznych chýb, či situácia, kedy cez Obchod nie je možné stiahnuť alebo aktualizovať žiadnu z aplikácií. Možných riešení je niekoľko a väčšinou ich treba hľadať presne podľa konkrétneho problému.

Samotný operačný systém ale obsahuje jednoduchý nástroj „Aplikácie Windows Obchodu“, ktorý slúži na automatické vyhľadanie a opravu problémov, ktoré zabraňujú správnej funkčnosti aplikácií stiahnutých z Windows Store. Tento jednoduchý nástroj dokáže opraviť aj prípadné problémy s aplikáciou Obchod, preto je v prípade problémov vhodné použiť ho ako prvé možné riešenie.

Ako riešiť možné problémy s Windows Store aplikáciami vo Windows 10

 • Otvorte si Ovládací panel.
 • Zvoľte položku Systém a zabezpečenie.
 • Pod položkou Zabezpečenie a údržba kliknite na možnosť „Riešiť bežné problémy s počítačom“.Windows Store
 • Z dostupných možností kliknite na „Hardvér a zvuk“.
 • Pod záložkou Windows nájdite a spustite „Aplikácie Windows Obchodu“.Windows Store 3
 • Po spustení nástroja kliknite na možnosť „Spresniť“ a uistite sa, že možnosť „Použiť opravy automaticky“ je zvolená.
 • Kliknite na tlačidlo Ďalej.
 • V prípade, že nástroj odhalí problémy, zobrazí inštrukcie ako postupovať pri ich riešení. Vo väčšine prípadov ale kroky podnikne automaticky.Windows Store 4
 • Hotovo.

Po skončení procesu ešte môžete zvoliť „Zobraziť podrobné informácie“, kde sa dozviete aké problémy sa nástroj snažil opraviť. V prípade, že nástroj nemôžete vo svojom systéme nájsť, môžete si ho stiahnuť z oficiálnej stránky Microsoftu.Windows Store 5

19.02.2017
 • gejza

  Dobry den,
  stale mi nefunguje Windows Obchod – pri pokusoch o opravu podla tohto návodu mi to stále ukazuje. „Pravdepodobne je poškodená vyrovnávacia pamäť Windows Obchodu“
  Ako mám ďalej postupovať? Vopred ďakujem za odpoveď…

  • Miroslav Mudroň

   Vyskúšajte cez kontextovú ponuku Win + X spustiť Windows Powershell (Admin).

   Tam postupne zadajte príkazy „Set-ExecutionPolicy Unrestricted“ a „Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register „$($_.InstallLocation)AppXManifest.xml“}“.

   Následne reštartujte počítač a po nabehnutí systému nájdite a spustite cez ponuku Štart aplikáciu Wsreset.exe.

   • DOK

    Dobrý deň,

    nefunguje bohužiaľ ani tento postup… :/ Stále mi ukazuje pri daných aplikáciách, ktoré chcem aktualizovať Chyba, pozrite si podrobnosti a tam chybovú hlásšku: Vyskytla sa chyba. Kód chyby je 0x80070003 (pre prípad že by ste ho potrebovali).. Už sa s tým trápim už dva týždne… Viete pomôcť, skúsil som snáď všetky videotutorály na YT a nič… 🙁

    • Miroslav Mudroň

     Pekný deň, neviem čo všetko ste vyskúšali, ale napíšem vám tu dva postupy, ktoré sú všeobecne odporúčané. Skúste ich a napíšte ako to dopadlo, postupne to prejdeme a možno sa nakoniec nájdeme riešenie.

     Ako prvá, úplne základná vec, je odhlásiť používaný Microsoft účet z aplikácie Windows Store, vypnúť ju, znova zapnúť a prihlásiť sa nanovo.

     Druhou vecou je reštartovanie služby Windows Update, ktorá môže robiť neplechu. Nájdite si cez ponuku Štart aplikáciu „services“. V zozname, ktorý zobrazuje nájdite „Windows Update“, kliknite pravým tlačidlom a vyberte možnosť „Stop“. Následne prejdite cez Prieskumníka do zložky C:Windows a zložku „SoftwareDistribution“ premenujte napríklad na SoftwareDistribution.zaloha. Potom sa vráťte do aplikácie „services“ a službu Windows Update povoľte – pravé tlačidlo a „Enable“. Potom otvorte Obchod a skúste, či to nepomohlo.

     • Dominik Kozmáli

      Pekný deň aj vám,
      ďakujem za skorú odpoveď. Prvú spomínanú možnosť som skúšal už pár dní dozadu (neúspešne), teraz sa mi už ani nedá z Windows Obchodu odhlásiť (kliknem pravým na účet a nevyvolá sa žiadna ponuka ani okno na odhlásenie). Druhú spomínanú možnosť som vykonal teraz a po spustení Obchodu som mal na aplikáciách ktoré sa nedajú aktualizovať/stiahnuť (na novo), tlačidlo s názvom „Preinštalovať“ po ktorom sa spustí sťahovanie aplikácie a ale po jej stiahnutí sa ukáže tá istá chybová hláška (Chyba, pozrite si podrobnosti a tam chybovú hlášku: Vyskytla sa chyba. Kód chyby je 0x80070003).

     • DOK

      prišla Vám odpoveď čo som napísal? Lebo mi ju tu neukazuje.. 🙁 :/

     • Miroslav Mudroň

      Zdravím vás, v prehľade komentárov vidím, že ste niečo písali, no nezobrazuje mi to nikde, aby som si to mohol prečítať :(. Napíšte mi na miroslav(zavinac)mojwindows.sk, budeme to riešiť tam a v prípade, že nájdeme riešenie, tak to potom prihodím do článku ako text. Ďakujem.

 • pilgrim

  skusil som všetko ale asi jedine mozne je zmenit operany system kedze podpora win7 uz za chvilu konci … cim novci vytvor od microsoftu tym horsi …

 • pilgrim

  teraz najnovsie mi prestavaju fungovat rozne aplikacie ktoré boli sucastou win 10 proste paškvil

  • Miroslav Mudroň

   Pozriem sa na to, čo by sa s tým dalo spraviť. Takto od boku mi napadá akurát preinštalovanie cez powershell.

   • pilgrim

    Ako mislite mesiac po tom ako som kupil zinstaloval tak to mam na novo preinstalovat, cize win10 uz nevydrzi ani mesiac ? To sme sa posuneli od 2 rokov tak uz teraz kazdy mesiac… Tomu ja hovorim software ….

+