MojWindows

Operačný systém Windows 10 disponuje zaujímavou aplikáciou s názvom Asistent pre telefón. Umožňuje totiž každému používateľovi využívať aplikácie ako Office, OneDrive, OneNote, ktoré má vo svojom počítači aj na smartfóne, či tablete s operačným systémom Windows, Android a iOS.

Disponuje aj funkciou spárovania fotografií, videí, či dokumentov, ktoré boli vytvorené na smartfóne, či tablete prostredníctvom služby OneDrive. Nasnímané fotografie, či videá tak budú okamžite dostupné aj na vašom počítači v priečinku OneDrive. Je na to ale samozrejme potrebné internetové pripojenie a prihlásenie sa prostredníctvom svojho Microsoft účtu do tejto aplikácie. Taktiež si vo OneDrive nastaveniach na smartfóne, či tablete je potrebné zapnúť možnosť Nahrávanie z fotoaparátu, pretože v opačnom prípade nebudú tieto snímky synchronizované s počítačom.

upozornenie

Aplikáciu v počítači nájdeme prostredníctvom vyhľadávania zadaním názvu Asistent pre telefón. Po jej zapnutí sa nám zobrazí nasledujúca obrazovka, kde si zvolíme aký operačný systém máme na svojom smartfóne, či tablete.

titulka2

Objaví sa nám ponuka všetkých aplikácií a funkcií, ktoré môžeme využiť na našom telefóne, či tablete.

0

Zvolíme niektorú z možností a zobrazí sa nám nasledujúce okno.

1

Označíme aplikáciu, ktorú chceme na našom smartfóne, či tablete využívať a klikneme na tlačidlo Ďalej.

2

Aplikácia nás upozorní, že v aplikácií na prenosnom zariadení sa musíme prihlásiť pod tým istým kontom ako na počítači.

3

Potom už len dokončíme nastavenie a v tablete, či smartfóne ukladáme vytvorené súbory do aplikácie OneDrive, aby sme mali všetko synchronizované so svojim počítačom.

29.03.2016

+