MojWindows

Nestáva sa to vždy, niekedy sa prehliadač po prebudení správa úplne normálne, inokedy ma víta čierna obrazovka, s ktorou sa nedá pracovať. Čo presne je spúšťačom tohto neduhu som doteraz neidentifikoval. Vypozoroval som však, že „čierny“ Chrome častejšie prichádza v prípadoch, keď počítač hibernoval dlhší čas. Krátke „schrupnutie“ mu zjavne až tak nevadí.

Zapínanie a vypínanie prehliadača cez panel úloh alebo ukončovanie celého procesu cez Správcu úloh nepomáha. Rovnako tak je márna aj úprava nastavení prehliadača cez vlastnosti spustiteľného súboru Chrome.exe. Stále sa zobrazí len čierna obrazovka, ktorá prehliadač pripomína len rozmermi. Východisko z tejto situácie, a teda návrat k použiteľnému prehliadaču, je síce jednoduché, no po čase môže byť trochu otravné – reštart systému.

Napriek tomu, že na problém som za ostatné týždne narazil opakovane, hoci nepravidelne, doteraz neviem, na čej strane je chyba – Windows 10 (verzia 1809) alebo Chrome (76.0.3809.132).

Z mojich skúseností vyplýva len to, že starý dobrý reštart systému ešte stále dokáže pomôcť vo väčšine prípadov – aj vtedy, keď aplikácie nechcú spolupracovať. Legendárna poučka „Skúšali ste to vypnúť a zapnúť?“ je proste už rokmi overená. Hoci v tomto konkrétnom prípade je to skôr potláčanie symptómov, než zásah do epicentra problému, zatiaľ je to jediné, čo viem ponúknuť.

Ak by ste pri používaní Chrome narážali na podobný problém a nepomáha vám ani mnou glorifikovaný reštart systému, siahnuť stále môžete po preinštalovaní prehliadača. Prípadne, ak máte vlastné skúsenosti a rady, hoďte ich dole do komentárov, možno časom pomôžu ďalším ľuďom.

17.09.2019

+