MojWindows

HP na svojej najväčšej globálnej konferencii pre partnerov HP Reinvent predstavilo množstvo počítačových noviniek. V prvom rade je to nová generácia laptopov a konvertibilných počítačov HP ENVY, ktorá v spotrebiteľskom portfóliu HP doplní nedávno predstavený inovovaný rad HP Pavilion.

Ponuku komerčných zariadení HP rozšíri o laptopy HP ProBook 445R G6, HP ProBook 455R G6 a stolný mini počítač HP ProDesk 405 G4 s druhou generáciou procesorov AMD pre malé a stredné firmy.

Okrem nových PC uvádza HP tiež pokročilé riešenie pre spoluprácu a konferenčné hovory s názvom HP Zoom Room Solutions a vylepšené služby pre prémiové komerčné laptopy a pracovné stanice HP Premier Care Solutions.

HP ENVY

Nová generácia laptopov a konvertibilných počítačov HP ENVY sa v mnohých ohľadoch inšpirovala prémiovým radom HP Spectre, Do vienka dostala HP Command Center, vycibrený dizajn s geometricky vzorovaným krytom reproduktorov a výduchov chladenia a vylepšovalo sa aj v oblasti zabezpečenia.

Na ochranu dát i súkromia poslúži čítačka odtlačkov prstov, hardvérový vypínač webkamery a voliteľný súkromný filter obrazovky HP Sure View pre ochranu pred nechcenými pohľadmi. HP v súvislosti s novými produktami vyzdvihuje len základné prednosti, najmä výdrž batérie.

Laptop HP ENVY 13 bol navrhnutý s maximálnym ohľadom na mobilitu. Dostal preto najnovšie procesory Intel a poriadnu batériu, vďaka čomu vydrží pracovať až 19 hodín. V porovnaní s predošlou generáciou v tomto ohľade malo dôjsť k zlepšeniu o takmer 41%.

Konvertibilné zariadenie HP ENVY x360 13 beží na výkonnej 2. generácii procesorov AMD Ryzen, s ktorými jeho batéria vydrží až 14,5 hodiny.

HP ENVY x360 15 stavil na všestrannosť a bude dostupný s procesormi AMD aj s poslednou, 8. generáciou procesorov Intel Core. Batéria vydrží až 13 hodín. Horný rámček displeja sa oproti predchádzajúcej generácii stenčil o 28 %, a na výber bude aj konfigurácia s AMOLED displejom.

Laptop HP ENVY 17 sa zameral predovšetkým na výkon. Pre maximálnu produktivitu, kreativitu i voľnosť pri zábave preto bude vybavený nielen 8. generáciou procesorov Intel Core, ale aj grafickou kartou NVIDIA GeForce MX250. Zlepšil sa aj pomer veľkosti obrazovky voči telu, keďže horný rám displeja schudol od predchádzajúcej generácie o 45 %.

  • HP ENVY 13 bude na Slovensku dostupný od apríla za cenu začínajúcu na 929 €.
  • HP ENVY x360 13 bude na Slovensku dostupný od apríla za cenu začínajúcu na 769 €.
  • HP ENVY x360 15 s procesormi Intel bude na Slovensku dostupný od júna za cenu začínajúcu na 949 €.
  • HP ENVY x360 15 s procesormi AMD bude na Slovensku dostupný od mája za cenu začínajúcu na 729 €.
  • HP ENVY 17 bude na Slovensku dostupný od apríla za cenu začínajúcu na 1029 €.

Prémiové funkcie a design i pre malé a stredné firmy

HP ProBook 445R G6 a HP ProBook 455R G6 teraz bežia na 2. generácii mobilných procesorov AMD Ryzen. K tomu zdedili elegantný dizajn po prémiových zariadeniach HP EliteBook a môžu sa teda pochváliť ultratenkým hliníkovým šasi s jemnými líniami a čistými hranami. Ich odolnosť zdôrazňuje 9 certifikátov z testov MIL-STD.

Zdieľanie obsahu uľahčuje 180° pánt, vďaka ktorému môže používateľ počítač úplne roztvoriť. Pre vzdialenú spoluprácu sa hodí funkcia HP Noise Cancellation, ktorá dokáže pri audio alebo video konferenciách potlačiť okolitý hluk až do 20dB.

Stolný mini počítač HP ProDesk 405 G4 Desktop Mini prináša výkon, zabezpečenie i možnosti rozšírenia v kompaktnom a štýlovom balení. Jedná sa o prvý stolný mini počítač radu 400 vybavený 2. generáciou procesorov AMD Ryzen PRO so vstavanou grafikou Radeon Vega. Navyše umožňuje pripojiť až tri monitory, čím cieli na nový segment zákazníkov, ktorí potrebujú výkonný systém pre tvorbu obsahu spolu s pokročilými možnosťami v oblasti zabezpečenia a správy.

  • HP ProBook 445R G6 a HP ProBook 455R G6 budú na Slovensku dostupné od júna za cenu začínajúcu na 499 €.
  • HP ProDesk 405 G4 Desktop Mini bude na Slovensku dostupný od mája za cenu začínajúcu na €389.

Všestranné riešenie pre konferencie a prémiové služby

HP predstavilo aj nové riešenie HP Zoom Room, ktoré firmám všetkých veľkostí prináša jednoduché, prispôsobiteľné a flexibilné možnosti pre zasadacie miestnosti s dôrazom na bezpečnosť a spravovateľnosť.

HP so svojim PC HP Elite Slice for Skype and Zoom zákazníkom ponúka všestranné riešenie pre spoluprácu, vďaka ktorému si môžu nastaviť konferencie a spôsoby spolupráce presne podľa svojich potrieb a bez problémov komunikovať v kancelárii aj kdekoľvek inde.

HP tiež predstavilo balík služieb HP Premier Care Solutions ako pridanú hodnotu k prémiovým komerčným notebookom HP EliteBook a pracovným staniciam HP ZBook. Ich používateľom ponúkne vylepšené možnosti zabezpečenia, podpory a servisu pre zaistenie maximálnej produktivity.

  • Riešenie HP Zoom Rooms Solutions bude na Slovensku dostupné od augusta. Cena bude oznámená neskôr.
  • Služba HP Premier Care Solutions je v ponuke v troch balíčkoch. Balíček Essential Care je už dostupný. Balíčky Expanded Care a Enhanced Care budú na Slovensku dostupné v druhej polovici roku 2019.
01.04.2019

+