MojWindows

Slovenský trh v závere roka vezmú útokom nové zariadenia HP z prémiových radov Spectre a EliteBook, určené pre domácich aj firemných používateľov. Novinky, tak ako by sa dalo predpokladať, stavajú na rovnakých základoch ako doteraz – na prémiovom dizajne, výkone, funkciách aj zabezpečení.

Medzi novinkami sa nachádzajú HP Spectre x360 13 s najdlhšou výdržou batérie u štvorjadrového hybridu na svete, HP Spectre x360 15, vôbec najvýkonnejší konvertibilný notebook z radu Spectre a HP EliteBook x360 1040 G5, najmenší a najľahší 14-palcový firemný hybrid na svete a zároveň prvé firemné konvertibilné zariadenie s gigabitovým modulom 4G LTE.

K tomu sa pripájajú monitor HP EliteDisplay E243d a myš HP USB Fingerprint Mouse s čítačkou odtlačkov prstov pre jednoduché prihlásenie.

Nové zariadenia HP Spectre – prémiovejší v každom ohľade

Precízne spracované hliníkové šasi nových počítačov HP Spectre x360 13 a HP Spectre x360 15 bude opäť k dispozícii v obľúbenej matnej šedočiernej farbe s medeným prvkami, ale aj v novom modrom odtieni so svetlo bronzovými prvkami.

Dôraz bol kladený aj na funkčnosť dizajnu, praktickou novinkou je USB-C port umiestnený na pravom zadnom skosenom rohu, ktorý umožní lepšiu manipuláciu s napájacím káblom.

Novinkou je tiež obojstranné skosenie hrán notebooku, vďaka ktorému ho možno ľahšie otvárať. Funkčná je aj ochranná mriežka reproduktorov – mikrootvory umožňujú lepší priechod zvuku tradične vyladeného spoločnosťou Bang & Olufsen.

Rovnaký dôraz ako u predchádzajúcej generácie bol kladený na zabezpečenie. Jeho súčasťou je už známa voliteľná funkcia HP Sure View – integrovaný filter súkromia minimalizujúci pozorovacie uhly displeja. Novinkou je však hardvérové ​​tlačidlo, ktoré umožňuje vypnutie webkamery.

Nové zariadenia bola koncipované tak, aby boli stále pripojené a vždy v pohotovosti. Ruka v ruke s tým ide dlhá výdrž batérie, ktorá je v prípade HP Spectre x360 13 až 22,5 hodiny (teda o 37 % viac ako u predchádzajúcej generácie) a v prípade HP Spectre x360 15 až 17,5 hodiny.

Voliteľný gigabitový 4G LTE modul u 13-palcovej verzie a pri oboch ultrarýchlá Wi-Fi s rýchlosťou sťahovania až 1 gigabit umožní rýchle pripojenie v podstate odkiaľkoľvek. Systém napájania connected modern standby dokáže udržiavať emaily, kalendáre aj kontakty neustále aktuálne a spustí a prihlási používateľa takmer okamžite pomocou čítačky odtlačkov prstov alebo na hlasový pokyn.

Aby oba modely mohli prispôsobiť svoj výkon potrebám každého používateľa, sú vybavené funkciou HP Command Center. Ide o patentované riešenie s až štyrmi rôznymi módmi umožňujúcimi optimalizáciu výkonu systému, rýchlostí vetráčiku a chladenia podľa používaných aplikácií. V praxi tak možno stíšiť vetráčiky napríklad pri sledovaní filmu, alebo naopak zvýšiť výkon pri náročnejšej práci, ako je úprava fotografií.

Menší, 13-palcový model cielil predovšetkým na maximálnu mobilitu, dostal však špičkový hardvér na čele s najnovšou 8. generáciou procesorov Intel Core. Pätnásťpalcová verzia je naopak zatiaľ najvýkonnejší konvertibilný laptop z radu HP Spectre, predchádzajúcu generáciu výkonom poráža dokonca o celých 20 %.

Ťaží pritom z novo riešeného chladenia, najnovších šesťjadrových procesorov Intel Core 8. generácie a voliteľnej grafiky NVIDIA GeForce GTX 1050Ti s technológiou Max-Q. Okrem toho ponúka rôzne varianty displeja vrátane voliteľného dotykového 4K displeja alebo až 650-nitového FHD displeja jedného z najjasnejších spotrebiteľských panelov vôbec) a až dva porty Thunderbolt 3 podporujúce použitie dvoch 5K monitorov.

  • HP Spectre x360 13 bude na Slovensku dostupný v decembri za cenu začínajúcu na 1169 €.
  • HP Spectre x360 15 bude na Slovensku dostupný v decembri za cenu začínajúcu na 1829 €.

K 10-ročnému výročiu rodiny Elite

Nový HP EliteBook x360 1040 G5 nadväzuje na desaťročnú tradíciu portfólia zariadení s označením HP Elite. Jeho atraktívne hliníkové šasi s anodizovanou povrchovou úpravou ukrýva 14-palcový displej v 13-palcovom tele. Nielen vďaka nemu prešiel náročnými testami odolnosti MIL-STD.

Prémioví zákazníci musia takmer bez výnimky pracovať na cestách, preto má nový model až 17 hodinovú výdrž batérie, gigabitový 4G LTE modul, voliteľný HP Outdoor Viewable Display s antireflexnou úpravou a až 700nitovým panelom a voliteľnou funkciu HP Sure View, ktorú možno použiť rovnako dobre vnútri ako vonku.

Jedným z hlavných rozhodovacích faktorov pri kúpe nového počítača je zabezpečenie – HP EliteBook x360 1040, ale aj všetky ostatné zariadenia z rodiny HP Elite patria medzi najbezpečnejšie a najlepšie spravovateľné PC na svete vďaka hardvérovo posilnenému zabezpečeniu a unikátnym funkciám ako HP Sure Start Gen 4 (jediný BIOS na svete schopný samoopravy) a Sure Recover with Embedded Reimaging, ktorá používateľovi umožní obnoviť PC do bezproblémového stavu v priebehu minút.

Čo sa týka hardvérového vybavenia, dostal HP EliteBook x360 1040 tiež voliteľný gigabitový 4G LTE modul, 8. generáciu procesorov Intel Core, až 32 GB pamäť a až 2 TB úložisko – vďaka tomu je pripravený na akúkoľvek malú i veľkú úlohu.

V spolupráci so spoločnosťou Zazzle teraz HP zákazníkom prináša aj široké možnosti personalizácie laptopov HP Elite. Môžu si totiž sami vytvoriť laserom vyrezávané polepy na ozdobenie zadnej strany monitora a vytvoriť si skutočne osobité zariadenie. Firmy zasa môžu jednoducho dať svojim zákazníkom na oči svoju značku.

  • HP EliteBook x360 1040 bude na Slovensku dostupný v decembri za cenu začínajúcu na 1390€.

Dokovací monitor a jedinečná myš

Okrem laptopov pridalo HP ďalšie dve nové zariadenia – dokovací monitor a myš. HP EliteDisplay E243d Docking Monitor predstavuje jednoduchšiu a čistejšiu alternatívu k samostatným dokovacím staniciam s jediným USB-A alebo jediným napájacím USB-C káblom pre prenos dát a videa a dostal tiež vyskakovaciu webkameru. HP EliteDisplay E243d Docking Monitor bude na Slovensku dostupný v januári za 383 €.

Nová myš HP USB Fingerprint Mouse zase umožňuje vďaka čítačke odtlačkov prstov odomknúť počítač s Windows 10 jediným dotykom. Obe riešenia majú za cieľ predovšetkým uľahčiť prácu, zvýšiť produktivitu a zároveň posilniť zabezpečenie. Myš HP USB Fingerprint Mouse bude na Slovensku dostupná vo februári za 38 €.

06.11.2018

+