MojWindows

Na používateľov služby Office 365, ktorá v sebe skĺbuje kancelárske nástroje balíka Office, minúty pre volanie cez Skype a priestor v úložisku OneDrive, čaká od 2. októbra vcelku príjemná zmena.

Microsoft oznámil, že v prípade ponúk Home a Personal bude aplikácie balíka Office možné nainštalovať na neobmedzený počet zariadení. Aktuálne je aplikácie možné nainštalovať na tri (Personal) alebo celkovo pätnásť zariadení (Home).

  • Personal – 1 PC alebo Mac, 1 tablet a 1 telefón
  • Home – 5 PC alebo Mac, 5 tabletov a 5 telefónov

Hoci toto obmedzenie bude zrušené, neznamená to, že aplikácie bude možné súčasne používať na ľubovoľnom počte zariadení. Akurát tam môžu byť nainštalované.

Stále platí, že v prípade ponuky Personal môže všetky výhody služby Office 365 používať naraz len jedno konto Microsoft.

V prípade ponuky Home je to momentálne päť používateľov súčasne. Tohto počtu sa však týka druhá avizovaná zmena – od októbra bude zvýšený na celkovo šesť aktívnych používateľov súčasne. K žiadnym zmenám v cene služby pritom nedochádza.

Microsoft okrem toho oznámil, že správa predplatného Office 365 Home získa lepšie postavenie v službe Rodina v Microsofte, kde používatelia budú môcť jednoduchším spôsobom zdieľať všetky výhody s prepojenými členmi svojej rodiny.

Predplatné pre Office 365 Home a Personal je navyše jednoduchým spôsobom možné sledovať a spravovať priamo cez nastavenia konta Microsoft vo webovom rozhraní. Konkrétne ide o sekciu Služby a predplatné, kde používatelia nájdu celkový prehľad o stave, vrátane počtu zariadení, kde sa Office 365 aktívne používa.

Náš tip
Ako odinštalovať Microsoft Office, keď nefunguje bežný spôsob
06.09.2018

+