MojWindows

Je to už takmer rok, čo spoločnosť HP na trh uviedla vreckovú fototlačiareň HP Sprocket, no a produkt z rovnakého súdka tento mesiac začala ohlásila aj spoločnosť Canon.

Jej „minitlačiareň“ využíva rovnakú technológiu, hrdí sa podobnými rozmermi, sprievodnou aplikáciou s prakticky totožnými možnosťami a fotografie tlačí v rovnakom rozmere – 5 x 7,6 cm (2 x 3 palce).

Canon Zoemini využíva technológiu ZINK, ktorá pre tlač fotografií nepotrebuje atrament. Vďaka rozmerom 118 x 82 x 19 mm, hmotnosti 160 g a prevádzky na dobíjateľnú batériu je ideálnym zariadením použiteľným kdekoľvek a kedykoľvek.

Táto fototlačiareň sa hodí pre všetkých priaznivcov fotenia, ktorí si užívajú zdieľanie aj tlač výnimočných okamihov, ktoré sa im podarilo zachytiť.

Nová fototlačiareň je predurčená pre tvorivú prácu s fotografiami – používatelia na rodinných oslavách, dovolenkách či pri stretnutí s priateľmi určite ocenia možnosť jednoduchej tlače nálepiek, ktoré možno využiť napríklad na personalizáciu bežných predmetov – od zrkadiel a krytov mobilných telefónov až po tašky či notebooky.

A taká fotografická koláž priateľov, rodiny, domácich maznáčikov či selfie záberov môže byť skvelou dekoráciou napríklad školskej tašky – predstavivosti sa medze nekladú.

Zadarmo dostupná aplikácia Canon Mini Print ponúka širokú škálu módnych filtrov, orámovaní a efektov pre rozšírenú realitu, vďaka ktorým môžu používatelia dať voľný priechod tvorivým nápadom.

Nechýba ani podpora tvorby veľkých plagátov zložených zo štyroch alebo deviatich fotografií alebo jedinečné šablóny pre tlač personalizovaných koláží. Nová tlačiareň si tiež rozumie so sociálnymi sieťami a cloudovými službami, okrem Facebooku a Instagramu napríklad aj s Google Photos alebo Dropbox.

Canon Zoemini bude v predaji od 5. septembra 2018 a súčasťou štandardného balenia bude okrem samotnej fototlačiarne aj jedna sada fotopapierov Canon ZINK (10 listov fotopapiera – samolepiek odolných voči vode, rozmazaniu a roztrhnutiu + 1 kalibračný list), nabíjací kábel mikro USB (USB A -> USB mikro) a dokumentácia aj so stručným návodom. K dispozícii na zakúpenie budú aj samostatné sady fotopapierov ZINK v balení po 20 alebo 50 listoch.

Hlavné vlastnosti fototlačiarne Canon Zoemini:

  • Kompaktná, tenká a ľahká tlačiareň, ktorá sa zmestí do vrecka alebo malej tašky
  • Inovatívna bezatramentová technológia ZINK
  • Tlač fotografií s odolnosťou voči roztrhnutiu vo formáte 5 x 7,6 cm (2 x 3 palce)
  • Tlač nálepiek pre ozdobenie rôznych predmetov a povrchov vrátane notebookov či múrov
  • Podpora kreativity s možnosťou personalizovaných výstupov
  • Jednoduché pripojenie k aplikácii Canon Mini Print prostredníctvom Bluetooth
  • Hoci Canon predajnú cenu neuvádza, v ponuke e-shopov je produkt zalistovaný za 139€

Zdroj: TS

13.08.2018

+