MojWindows

Operačný systém MacOS disponuje podľa mnohých veľmi užitočnou funkciou, kedy je stlačením medzerníka možné zobraziť veľký náhľad označeného súboru. Či už ide obrázok, dokument, video alebo spustiteľné súbory, používateľ tak získa lepší prehľad o tom, s čím vlastne ide pracovať, čo čiastočne môže zvýšiť celkovú produktivitu.

Vďaka šikovnému vývojárovi si teraz túto funkciu môžu vyskúšať aj používatelia operačného systému Windows 10. Poslúži na to aplikácia QuickLook, ktorá je bezplatne dostupná prostredníctvom obchodu Microsoft Store.

Prvým stlačením medzerníka sa zobrazí náhľad označeného súboru, opätovným stlačením dôjde k zatvoreniu tohto náhľadu. Pokiaľ je náhľad aktívny, stlačením klávesu Enter dôjde k otvoreniu súboru v preddefinovanej aplikácii.

QuickLook

V náhľadoch dokumentov, PDF súborov a obrázkov je možné obsah približovať pomocou kombinácie klávesu CTRL a točenia kolieskom myši. Pokiaľ sa v rovnakom umiestnení nachádza viacero súborov, prechádzať medzi nimi je možné pomocou šípok hore a dole.

Aplikácia QuickLook je síce jednoduchá, no zato veľmi užitočná a nakoľko je dostupná úplne bezplatne, rozhodne stojí za vyskúšanie.

25.06.2018

+