MojWindows

ČSOB, jedna z najväčších bánk na slovenskom trhu pristúpila k rozhodnutiu od 15. marca 2018 kompletne ukončiť podporu svojej bankovej aplikácie určenej pre mobilné platformy Windows Phone a Windows 10 Mobile.

Ako hlavný dôvod stojaci za týmto rozhodnutím zastúpenie ČSOB uvádza skutočnosť, že platforma sa už nerozvíja a nie je výrobcom podporovaná, preto pre ňu banka ďalej nebude rozvíjať svoje služby. K rozhodnutiu nepochybne prispelo aj to, že smartfóny s uvedenými systémami využíva už len mizivá časť populácie a údržba, čim ďalší rozvoj aplikácie tak stráca svoje opodstatnenie.

S cieľom zabezpečiť maximálnu bezpečnosť služieb mobilného bankovníctva zastavujeme k 15. marcu 2018 podporu aplikácie ČSOB SmartBanking a jej poskytovanie pre mobilné telefóny s operačným systémom Windows Phone. Po tomto dátume nebude možné využívať služby ČSOB SmartBankingu na telefónoch s operačným systémom Windows Phone/Windows 10 Mobile.

ČSOB dotknutých klientov o blížiacom sa konci aplikácie ČSOB SmartBanking začala upozorňovať počas minulého týždňa, teda s dvojmesačným predstihom, pričom ako uvádza hovorkyňa banky Anna Jamborová, dochádza k tomu prostredníctvom e-mailov, poštovej korešpondencie, ako aj priamych telefonátov tak, aby mali k dispozícii všetky potrebné informácie. V súčasnosti ide zhruba o 1% z celkových klientov.

K 15. marcu bude aplikácia ČSOB SmartBanking odstránená z ponuky digitálneho obchodu Microsoft Store a taktiež ju už nebude možné využívať pre prístup k službám ČSOB ani v prípade, že si ju klienti nainštalujú pred uplynutím tohto termínu.

ČSOB uvádza, že svoju pozornosť bude venovať rozvoju aplikácií pre zariadenia s operačnými systémami Android a iOS, kde sa klienti môžu tešiť na zaujímavé novinky. Čo sa týka používateľov smartfónov so systémom Windows Phone/Windows 10 Mobile, tí sa pre prístup k bankovníctvu budú musieť spoľahnúť už len na klasické webové rozhranie internet bankingu.

15.01.2018
 • mano

  Už mi poslali v tomto znení mail a v ňom aj prísľub že sa mi budu za vzniknuté problémy nejakou formou revanšovať …… „Ukončenie služby ČSOB SmartBanking na platforme Windows Phone môže byť pre Vás obmedzujúce, preto sa na nás môžete obrátiť v ktorejkoľvek pobočke ČSOB, kde Vám poradíme a odmeníme Vás mimoriadne zvýhodneným riešením“ …tak uvidím.

  • maros

   Mozes sa u nich zastavit pre mimoriadne vyhodny uver, kde ti odpustia jednu splatku maximalne az do vysky smartfonu strednej triedy 🙂

   A klamu. MS neukoncil podporu, len vyvoj, co sa rozhodne neda povedat o Droide, kde vyrobca da tak max 1-2 aktualizacie na majoritne verzie.
   Cize stav je absolutne porovnatelny, este k tomu 1:0 pre MS, lebo na Win10 dava bezpenostne aktualizacie.

   • mano

    Je to tak ako píšeš,…a android má omnoho horšiu podporu, množstvo telefónov ani update nedostali a nedostanú, tade ja určite nepôjdem. Čo sa týka CSOB, v banke ešte nič nevedeli :), uvidíme….

   • Maroš Kuric

    Súhlasím 🙂 ale po ukončení windows 10 mobile bohužiaľ budem kúrení prejsť na inú platformu a keďže apple je predražený a robí to čo robí tak určite nechcem prejsť na apple lebo za 2 roky ma donúti aktualizáciami prejsť na novší model 🙂 a android to je celé zle no 🙂 ale tak minimálne nerobia také ťahy sup na to že najnovšie verzie idú vždy iba do vybraných smartfónov alebo najnovších 🙂 windows 10 mobile mi bude chýbať no 🙂

 • Rogi22

  mám ich apku už skoro 2 roky a mám taký pocit, že nebol ani jeden update … tak nechápem prečo to musia zrušiť … veď nemusia vyvíjať nič nové ale aspoň, nech si človek môže pozrieť zostatok a spraviť jednoduchú platbu …

+