MojWindows

Sťahovanie a inštalácia aplikácií cez Windows Store je postavená na jednoduchosti. Používateľ si aplikáciu, prípadne hru vyhľadá a následne len stlačí tlačidlo inštalovať. Všetko ostatné vrátane inštalačného procesu zariadi Windows Store. Drobným problémom je, že oproti klasickým inštalátorom si používateľ nemôže zvoliť cestu, kam bude aplikácia nainštalovaná. Windows Store ich totiž ukladá na vopred určené miesto. Veci inštalované cez Windows Store tak štandardne nájdete v zložke „Users/meno_používateľa/AppData/Local/Packages“ na diskovom oddieli, kde je nainštalovaný systém. To môže predstavovať problém na tabletoch s malou internou pamäťou alebo zariadeniach, ktoré majú pre Windows vyhradený malý diskový oddiel.

Toto umiestnenie je ale možné zmeniť pomocou systémových nastavení. Dôjde však len k zmene umiestnenia, kam sa budú ukladať nové aplikácie a hry. Tie už nainštalované svoje umiestnenie nezmenia, upraviť to ale môžeme ručne. Presunúť už nainštalované aplikácie a hry z jedného disku na druhý bez toho, aby ich bolo nutné opätovne sťahovať, či inštalovať je totiž taktiež veľmi jednoduché.

Windows 10 za najlepšiu cenu


Ako nastaviť, kam sa budú inštalovať aplikácie z Windows Store

  • Otvoríme systémovú aplikáciu Nastavenie pomocou ponuky Štart alebo klávesovou skratkou Win + I.
  • Z ponuky zvolíme položku Systém a následne Úložisko. (Vzhľad aplikácie Nastavenie sa môže mierne líšiť)
  • V zozname Ukladacie umiestnenia nájdeme „Nové aplikácie sa uložia sem“, kde si zvolíme diskový oddiel, USB kľúč, SD kartu podľa toho, čo nám vyhovuje a čo je dostupné.
  • Potvrdíme.

Windows Store aplikacie 2

Windows 10 za najlepšiu cenu

06.03.2017

+