Notepad++ stiahnut

Publikované 13.03.2018 Napísal v kategórii Aplikácie a 1027 Views

Šikovný textový editor Notepad++ stiahnete už aj priamo z obchodu Microsoft Store | Aplikácie

Notepad++, voľne dostupný textový editor vhodný aj pre programátorov, sa v týchto dňoch dostáva vďaka konvertoru „Desktop Bridge“ do ponuky obchodu Microsoft Store.

Ide o zaujímavú náhradu za Poznámkový blok, nakoľko sa veľmi jednoducho používa, no zároveň ponúka pokročilejšie možnosti – drag & drop práca s textom, makrá, záložky, porovnávanie textu, zvýrazňovanie syntaxe pri práci so zdrojovým kódom, či prácu s viacerými súbormi v jednom rozhraní.

Microsoft sa do úpravy klasických aplikácií pre následné zaradenie do svojho digitálneho obchodu pustil už pomerne dávno, výraznejšie však po uvedení operačného systému Windows 10 S, ktorý čoskoro nahradí samostatný režim. Ešte v polovici minulého roka ohlásil, že konvertovaná bola už takmer tisícka klasických aplikácií.

Takto upravená aplikácia sa jednak dá jednoduchým spôsobom nainštalovať a aktualizuje sa priamo cez Microsoft Store, no zároveň môže ťažiť z prvkov systému Windows 10 ako sú upozornenia, živé dlaždice, či vizuálne prvky z ponuky Fluent Design.

TIP:Rozšírenia pre Microsoft Edge v obchode čoskoro nájdete o trochu ľahšie

Tagy : , , ,

  • Maroš Kuric

    Dobre vedieť 🙂 to si stiahnem pretože túto aplikáciu používam hlavne pri nastavovaní herných serverov ktoré bežia po LAN alebo pre čítanie súborov ktoré sa nedajú čítať v poznámkovom bloku 🙂