Fotografie

Publikované 31.07.2017 Napísal v kategórii Aplikácie a 904 Views

Microsoft začal s testovaním „inteligentného vyhľadávania“ pre aplikáciu Fotografie | Aplikácie

Microsoft podľa dostupných informácií plánuje svoju Windows 10 aplikáciu Fotografie rozšíriť o pokročilejšie triedenie fotografií a obrázkov s využitím umelej inteligencie. Softvérový gigant začal s interným testovaním nového vyhľadávania, ktoré prehľadá všetok obsah uložený v službe OneDrive, identifikuje fotografie a tie následne katalogizuje. Najnovšia verzia aplikácie dostupná členom programu Windows Insider dokáže fotografie triediť na základe farieb, tvárí, dátumu vyhotovenia, ako aj niekoľko ďalších kategórií.

Fotografie triedenie

K triedeniu fotografií dochádza pri prvom vyhľadaní a spracovanie jednej položky podľa hlásení trvá približne sekundu. Po dokončení tohto procesu je možné vyhľadávať pomocou textovej frázy ako napríklad „most“ alebo „budova“. Umelá inteligencia zodpovedná za triedenie používateľovi dokonca pomáha pri vyhľadávaní, kde mu zobrazuje niekoľko odporúčaných pojmov. Výsledkom vyhľadávania sú fotografie, na ktorých sa podľa algoritmu nachádza požadovaný objekt.

Fotografie triedenie 2

Nechýba ani triedenie na základe rozpoznávania tváre, ktoré spolu združuje fotografie, kde by sa mala nachádzať tá istá osoba, či dokonca pomoc pri vytváraní galérií. Novinka síce prechádza testovaním, no predpokladá sa, že svoj debut zažije pri predstavení aktualizácia Fall Creators Update.

Zdroj: TheVerge

Tagy : , , ,

  • Maroš Kuric

    To je síce dobré ale neviem si to predstaviť ako by som hľadal ľudí podľa tváre 🙂 pod akými slovami a tak 🙂 ale pekný nápad 🙂

    • Miroslav Mudroň

      Väčšinou to funguje tak, že používateľ zadefinuje na jednej alebo niekoľkých fotografiách, kto je daná osoba a softvér následne prehľadá všetky fotografie a pokiaľ tam nájde podobnú tvár, tak ju priradí k rovnakému menu.Vyhľadáva sa potom na základe používateľom definovaného mena.