Outlook Pošta

Publikované 10.02.2017 Napísal v kategórii Aplikácie a 1627 Views

Outlook Pošta v novej verzii dostane farebné ikony pre kontakty | Aplikácie

V týchto dňoch bola pre členov programu Windows Insider zverejnená nová verzia systémovej aplikácie Outlook Pošta. Na počítačoch a smartfónoch prichádza s miernymi úpravami rozhrania. Najbadateľnejšou zmenou je pridanie farebných ikon s iniciálmi kontaktu, ktoré sa zobrazujú pri každom emaile.

Farebné ikony sa zobrazujú len vedľa kontaktov, ktoré používateľ nemá uložené vo svojom adresári alebo k nim nemá priradenú fotografiu. V prípade, že niektorý z kontaktov má v adresári uložený aj s fotkou, bude sa zobrazovať tá. Hoci ide v aplikácii len o drobnú zmenu, značne to upravuje celkový dojem.

Najnovšia verzia aplikácie Outlook Pošta, ktorá je dostupná pre Insiderov, má označenie 17.7906.42007.0. Dostupná je konkrétne v okruhu Fast ring.

Outlook Mail

 

Zdroj: Windowscentral

Tagy : , , ,

 • marian

  K čomu je to dobré? Vyzerá to odporne. Toto nech si robia pre Android a iOS, ale Outlook v súčasnej verzii pre mobilné Windows 10 vyzerá skvelo. Príjemný nerušivý dizajn hodiaci sa pre inú skupinu užívateľov ako tomu je u konkurencii. S týmito prvkami prišiel Google s Flat dizajnom. Ak má MS v niečom potrebu kopírovať Google, tak za 1. nemal zlikvidovať svoju mobilnú divíziu, z 2. mal robiť všetko pre presadenie W10 do širšej verejnosti.

  Tí, čo doteraz zostali verní mobilnej Win10, kde sa podiel na trhu blíži k nule určite nemajú záujem o podobné nezmysly.

  • Miroslav Mudroň

   Pre niekoho môže byť po tejto zmene prehliadanie mailov prehľadnejšie, aj keď plne súhlasím, že to určite nesadne úplne každému. Dúfajme, že to bude voliteľná možnosť, ktorú pôjde vypnúť/zapnúť podľa vôle používateľa.

   • marian

    Je to len môj názor. Samozrejme, súhlasím s tým, že každý ma na vec iný pohľad. No nepáči sa mi, že prakticky zaniká možnosť výberu, pre tých, čo chcú alternatívu. Pochybujem, že tá fičúra farebných ikon pôjde vypnúť. Skrátka nepôjde.

    Mimochodom, dizajnové prvky v Androide mi od príchodu Lollipop prídu už natoľko infantilné a detské, že som svoju Z3 Compact prestal používať a nahradil ju slabou Lumiou 650 Dual, ktorú mám od zamestnávateľa.