MojWindows

Microsoft od roku 2015 prestal zverejňovať informácie o počte predaných kusov svojich konzol rodiny Xbox, namiesto toho sa zameriava na mesačne aktívnych používateľov, čo má byť lepšou metrikou pre vykazovanie reálneho stavu hernej komunity.

Hoci oficiálne štatistiky chýbajú, vďaka zástupcom spoločnosti Electronic Arts sa podarilo zostaviť aspoň približný pohľad na to, ako si Xbox One vedie v porovnaní s konkurenčnou konzolou PlayStation 4.

Blake Jorgensen z EA totiž v nedávnom rozhovore uviedol, že súčasná konzolová generácia vykazovala v metrikách spoločnosti ku koncu roka 2017 používateľskú základňu o veľkosti 103 miliónov zariadení.

Celkový pohľad umožňujú dotvoriť fiškálne výsledky spoločnosti Sony, ktorá koncom roka uviedla, že spolu celosvetovo predala približne 73,6 miliónov kusov svojej konzolovej rodiny PlayStation 4.

Na základne týchto čísel to teda vyzerá tak, že Xbox One predstavuje zvyšných 29,4 miliónov zariadení, a to ešte pokiaľ zanedbáme konzolu Nintendo Switch, pre ktorú je od EA dostupná FIFA 18 a niekoľko jej kusov sa preto určite nachádza v štatistikách.

Microsoft tieto informácie komentoval len veľmi stručne vyjadrením, že “uvedené čísla nie sú správne”, bez toho, aby uviedol aspoň nejaké podrobnosti.

Už predošlé neoficiálne čísla a odhady analytikov pritom hovorili, že Microsoft na konzolovom trhu ťahá jasne za kratší koniec. Sony mala predať približne dvojnásobok toho, čo Microsoft a pokiaľ sú aktuálne informácie blízke realite, tento rozdiel sa ďalej len prehĺbil.

Microsoft vo svojich nedávnych finančných výsledkov síce vykázal 59 miliónov aktívnych používateľov služby Xbox Live, no sem ale nepochybne spadajú aj majitelia konzol predošlej generácie a toto číslo tak veľa nehovorí.

Pripomeňme aj to, že toto nie je prvý prípad, kedy EA zverejnila informácie o stave konzolového trhu. Ešte v januári 2016 uviedla, že Microsoftu sa podarilo predať 18 – 19 miliónov kusov konzoly Xbox One. V horizonte ostatných dvoch rokov podľa týchto informácií pribudlo len približne 10 miliónov konzol rodiny Xbox One.

Náš tip
Microsoft podľa všetkého plánuje nové herné exkluzivity, naberá skúsené posily

Zdroj: Variety

11.05.2018
 • Mizu

  Pokial bude ind vo vedeni nekupim uz ziaden produkt microsoftu 😁 este dosluzi lumia a zbavim sa aj jej 😁

  • Maroš Kuric

   Je pravda že to čo mohlo uspieť tak tomu dal stopku ale Xbox one X stojí za kúpu 😊 aspoň podľa mňa 😊 ale iné zariadenia.. No to už neviem 😊 ešte ma tak zaujalo surface studio 😊

 • Marek Lesný Tvor

  Haha no tak toto snad nie 😂😂😂😂 na ps4 je viac hier, ergonomia gamepadu, myslim si ze na ps4pro sa xbox nechyta ani z daleka

  • Maroš Kuric

   Tak ako ps4 pro sa nechytá na PC ani z ďaleka 😉

   • aleesios

    pane boze 😀 je rec o konzolach…to si mohol rovno povedat ze bicykle sa nechytaju na auta lol

    • Maroš Kuric

     Tak ok prepáč 🙂 Xbox sa nechytá na PS4 pro predajom zato výkonom je dosť popredu 🙂 a aj ovládač je v pohode len treba kus zvyku na to 🙂

+