MojWindows

Canon prichádza s novou sieťovou videokamerou, ktorá sa má vyznačovať tým, že kvalitný obraz vo Full HD rozlíšení a plných farbách zaznamená aj pri extrémne slabom osvetlení. Kamera ME20F SHN je variant úspešného modelu ME20F-SH, ku ktorému pridáva podporu sieťovej komunikácie.

Nová videokamera sa môže pochváliť plnoformátovým 35mm snímačom CMOS s rozlíšením 2,26 megapixelov, obrazovým procesorom DIGIC DV 4, proprietárnymi technológiami spracovania obrazu a citlivosťou ISO cez 4 milióny.

Canon ME20F-SHN tak môže s minimálnym šumom zaznamenať aj objekty osvetlené intenzitou menšou ako 0,0005 lx. Teda pri podstatne horších podmienkach, ako je napríklad mesačný svit. Najnovší model navyše umožňuje odstrániť infračervený filter a ponúknuť v režime infračerveného snímania ešte väčšiu mieru detailov.

Videokamera ME20F-SHN disponuje korekciou Canon Log a funkciou Wide DR pre široký dynamický rozsah až 12 EV – teda 800 percent. Prináša aj funkciu Crisp Img, ktorá zabezpečuje vysokú ostrosť snímok v dobre osvetlených scénach a nízkou hladinou šumu v tmavom prostredí.

Canon sa zameral aj na poskytnutie dostatočnej konektivity. Súčasťou modelu ME20F‑SHN je preto hneď celý rad užitočných rozhraní – Ethernet (vrátane podpory napájania PoE+), 3G/HD-SDI a HDMI. Navyše nechýba ani slot pre pamäťovú kartu microSD s podporou priameho nahrávania a prehrávania.

Canon ME20F-SHN ďalej prináša šesť vstavaných analytických funkcií aj rozhraní pre spustenie alarmu. Videokamera je tak vhodná pre monitorovacie aplikácie, ktoré vyžadujú automatické zahájenie nahrávania aj prenosu záznamu na externé zariadenie – v prípade detekcie pohybu v obraze aj na základe vstupov od ďalších bezpečnostných prvkov. Novinka ME20F-SHN využíva bajonet EF s aretáciou Cinema Lock a je kompatibilná so širokou škálou objektívov značky Canon.

Zdroj: TS

24.11.2017

+