MojWindows

Microsoft len pred pár dňami spustil poslednú fázu pripravovanej aktualizácie Fall Creators Update tým, že ju sprístupnil pre testovací okruh Release Preview. Tento krok jasne poukazoval na skutočnosť, že termín plánovanej distribúcie sa nezadržateľne blíži, čo sa nakoniec potvrdilo. Brandon LeBlanc zo spoločnosti Microsoft potvrdil, že k spusteniu distribúcie pre podporované smartfóny dôjde už tento týždeň. Zaujímavé je však to, že aktualizácia bola v predstihu sprístupnená pre Fínsko, ku ktorému sa teraz majú postupne pripojiť aj ďalšie krajiny. V prvej fáze sa to ale má podľa jeho vyjadrenia týkať len zariadení, ktoré boli kúpené v rámci voľného predaja.

Aktualizícia Fall Creators Update je podľa všetkého poslednou rozsiahlejšou aktualizáciou, ktorú pre smartfóny uvidíme. Microsoft totiž potvrdil, že aktívny vývoj mobilného systému už neprebieha. Týka sa to nových funkcií a hardvéru, takže menších bezpečnostných a opravných aktualizácií sa ešte nejakú tu dobu dočkáme. Nič väčšie ale už nemá zmysel očakávať. Koniec koncov, vidieť to môžeme vlastne aj na samotnej aktualizácii Fall Creators Update, ktorá obsahuje len minimum noviniek.

Microsoft navyše od tejto aktualizácie prekvapivo „odrezal“ aj kedysi veľmi populárne modely Lumia 640 a 640 XL, ktoré tak nie je možné oficiálnou cestou aktualizovať. Ako obchádzku by malo byť možné využiť program WIndows Insider, konkrétne testovaciu vetvu Release Preview.

Tak ako to bolo aj v prípade predošlých veľkých aktualizácií, očakáva sa, že aj Fall Creators Update bude sprístupňovaná vo viacerých fázach. Naznačuje to aj rozhodnutie aktualizáciu najskôr sprístupniť pre Fínsko.

25.10.2017
 • mano

  Na 950 mi ju nainštalovalo včera, pre 650 nebola ani dnes. Treba skúšať.

  • Michal

   Na 650 DS inštalované v utorok (24.10.) večer.

 • Daniel

  potvrdzujem, na Lumiu 950 dorazila aktualizácia včera večer
  dal som vyhľadať

  • Maros

   Daniel, kupoval si u zeleného mimozemšťana? Skúšal si ju nabíjať? Prednabitá bola na 50%. Nechal som ju klesnúť na 5% až kým sa telefón sám vypol a potom hodil na nabíjačku. Kým sa dobila na 55% tak ubehli 2 hodiny. Používam originálnu nabíjačku. Baterku som dnes vrátil. Nechce sa mi veriť, že tak veľký eshop by mal dodávateľa, ktorý by predával „falzifikáty“ s logom Microsoft.

   • Daniel

    ahoj Maroš kupoval som cez i. fix
    teraz ju mám v telefóne momentálne 21%
    idem ju nabiť

    • Maros

     Pri 20% percentách by sa mala dobiť zhruba do cca 70 minút. Ak tvoj kus podporuje rýchle nabíjanie, hodíš mi link prosím?

    • Maros

     Ako dopadla baterka?

   • Maroš Kuric

    fixservis.sk 🙂 tam sú originálne veci 🙂 zatiaľ som bol vždy spokojný 🙂 objednával som batériu na nokiu Lumiu 1320 a batéria drží niekedy aj 2 dni 🙂 idem aj ja teraz objednávať ešte na lumiu 950XL 🙂 stojí za vyskúšanie a hlavne ak má niekto servis alebo sa tomu venuje doma tak sa s nimi dá dohodnúť a budú vám posielať veci bez DPH a príde to do cca 1 dňa 🙂

    • Maros

     Pre L950 má tento obchod v ponuke podľa popisu 3 rovnaké baterky http://www.fixservis.sk/vyhladavanie?keywords=BV-T5E

     Napísali mi, že originálna by mala byť (zhodou okolností) práve tá najdrahšia za 24,90. Cenu pár euro hore-dole neriešim, len po skúsenosti s baterkou kúpenou v Alze mám pochybnosti. Ako je vôbec možné, aby tak veľký predajca mal v ponuke „falzifikáty“ tváriace sa ako od Microsoftu? Alebo sú originálne, len nie všetky podporujú rýchle nabíjanie?

     • Maroš Kuric

      Na fixservis by si mal mať napísané ktorá je originál a ktorá fake 🙂 len treba dať všetky diely vyhľadať takže vyberieš nokia/microsoft a potom už len model lumia 950 🙂 aspoň na 950XL píšu či je originál alebo nie 🙂 poprípade by to malo byť spomenuté v popise 🙂 nestalo sa mi ešte ani raz že by poslali nefunkčnú súčiastku alebo neoriginálnu 🙂 pri batérii podľa toho akú si vyberieš 🙂 táto stránka je najspoľahlivejšia lebo čo viem tak všetky servisy odberajú súčiastky z tejto stránky 🙂

+