MojWindows

Aktualizované 1.6.2017

Napriek prvotným informáciám o tom, že reproduktor nebude fungovať samostatne bez pripojenia k počítaču s Windows 10, je skutočnosť iná. Zástupcovia Microsoft vo vyhlásení uviedli, že nový reproduktor od HP je samostatným zariadením, ktoré priamo v sebe obsahuje digitálnu asistentku Cortana, a na svoje používanie nepotrebuje pripojenie k počítaču.


Ešte počas technologickej konferencie Build 2017 Microsoft informoval, že so spoločnosťou HP nadviazal spoluprácu na tvorbe zariadení inteligentnej domácnosti, ktoré budú využívať digitálnu asistentku Cortana.

Tento týždeň sa nám konečne naskytol pohľad na to, ako niektoré z tých zariadení budú vyzerať. Na rozdiel od aktuálne dostupného reproduktoru Invoke z dielne Harman Kardon, má byť reproduktor od HP trochu odlišný.

HP Cortana reproduktor

Maličký reproduktor totiž nie je samostatným zariadením, ale skôr príslušenstvom. Pre svoje fungovanie vyžaduje pripojenie k počítaču s Windows 10. Nateraz nie je známe, či musí ísť o pripojenie káblom alebo bude stačiť bezdrôtové pripojenie cez Bluetooth. Počas veľtrhu Computex bol len narýchlo ukázaný produktový obrázok pripravovaného reproduktoru, nezazneli žiadne informácie o cene, či dostupnosti a bohužiaľ ani ďalšie technické podrobnosti.

01.06.2017

+