MojWindows

Od vydania operačného systému Windows 10 Mobile pre vybrané staršie Lumie ubehol už nejaký čas a niektorí používatelia narazili na problémy, ktoré vyžadujú obnovenie systému. Na Microsoft sa preto obrátili s otázkou, kedy budú v nástroji Windows Device Recovery Tool dostupné súbory na obnovenie najnovšieho mobilného systému. Nástroj im momentálne totiž umožňuje len návrat na pôvodný systém, teda Windows Phone 8.1. Na jednej strane tak používatelia majú možnosť vykonať jednoduchý návrat v prípade, že im nový systém úplne nevyhovuje, no obnova mobilnej desiatky je zasa zložitejšia.

Najskôr je nainštalovaný spomínaný Windows Phone 8.1 a ten je potom nutné opätovne inovovať na Windows 10 Mobile, čo v niektorých prípadoch trvá aj hodiny. Ako potvrdil programový manažér programu Windows Insider, táto situácia sa meniť nebude. Hoci je dobré, že Microsoft necháva možnosť vrátiť sa k Windows Phone 8.1, pri obnove by mohol ponúkať možnosť vybrať si rovno Windows 10 Mobile.

WDRT

Zdroj: MSPU

05.04.2016
  • Kubo

    ak uz raz mas W10 tak staci urobit navrat do tovarnych nastaveni a to trva asi 20 minut, ziadne komplikacie ako opisujes

    • GAMELASTER

      Ako kedy..

+