MojWindows

Kalifornská univerzita v San Diegu spustila nový superpočítač Comet, ktorý poháňajú servery Dell PowerEdge C6320. Superpočítač je súčasťou vedecko-výskumnej siete XSEDE, zahŕňajúcej 16 superpočítačov naprieč Spojenými štátmi, ktorá vedeckým tímom ponúka výpočtový výkon na analýzu miliónov dát za sekundu. Projekt umožňuje napríklad mapovať a študovať galaxiu Andromeda, modelovať prostredie, v ktorom žili prví ľudia alebo porozumieť, ako sa šíria obrovské lesné požiare.

Aby sme mohli zabezpečiť výskumné kapacity pre väčší počet vedcov a expertov, potrebujeme na to solídny hardvérový základ. Rozhodli sme sa pre servery PowerEdge C6320, najmä kvôli reputácii Dellu v oblasti vysokovýkonných počítačových systémov, kde si udržuje povesť značky, ktorá prináša inovácie a prelomový hardvérový dizajn a v neposlednom rade dokáže svoje systémy rýchlo nasadiť a sprevádzkovať. Spolupráca s Dellom nám umožňuje sprístupniť možnosti superpočítačov aj tým vedcom a projektom, kde sa doteraz tieto kapacity nevyužívali, povedal Michael Norman, riaditeľ Superpočítačového centra San Diego.

dell

Superpočítač Comet v americkom San Diegu v štáte Kalifornia obsahuje 1 944 procesorov so 46 656 výpočtovými jadrami. Tvorí ho 27 rackov, so servermi Dell PowerEdge C6320, ktoré predstavujú trinástu generáciu serverov Dell. Každý Dell PowerEdge C6320 zaberá 2 rackové jednotky, v ktorých môžu bežať až štyri nezávislé serverové jednotky, vybavené procesormi Intel Xeon E5-2600 v3 s maximálnou veľkosťou pamäte 512 GB DDR4. Navyše, server Dell PowerEdge C6320 prichádza s integrovaným iDRAC8 Lifecycle Controller, čo je technológia umožňujúca diaľkové monitorovanie a spravovanie serverov.

Zdroj: Tlačová správa

29.06.2015

+