ekvalizér

Publikované 01.06.2018 Napísal v kategórii Aplikácie a 386 Views

Groove Hudba pre Android a iOS končí, fungovať bude len do 1. decembra | Aplikácie

Microsoft sa ešte koncom minulého roka rozhodol ukončiť svoju službu Groove Music Pass, ktorá nedokázala produkovať očakávané výsledky a výraznejšie preraziť na trhu plnom riešení na streamovanie hudobného obsahu.

Po boku predplatného bol zrušený aj obchod Groove Store. Niekdajším zákazníkom zostala možnosť zakúpený obsah prehrávať cez aplikáciu Groove Hudba, ktorá po zmenách zostala už len prostým prehrávačom, prípadne si ho presunúť niekam inam. Napríklad do služby Spotify, ako to odporúčal priamo Microsoft.

K dnešnému dňu ale dochádza k ďalšej zmene z tejto oblasti. Aplikácia Hudba Groove, končí na mobilných platformách iOS a Android.

Aktuálne už nie je na stiahnutie dostupná prostredníctvom obchodov s aplikáciami, a hoci je naďalej funkčná, potrvá to len do 1. decembra, na kedy je naplánované jej úplne „odstrihnutie“.

Ku svojim skladbám budú používatelia môcť pristupovať aj po tomto termíne, a to cez online klienta, ako aj oficiálnu aplikáciu OneDrive na podporovaných platformách. Môžu si ich teda stiahnuť do svojho zariadenia a následne prehrávať cez ľubovoľný prehrávač. Ako alternatíva sú odporúčané aplikácie Google Play Music a iTunes Match.

Skladby a playlisty budú naďalej dostupné cez aplikáciu Hudba Groove na počítačoch a smartfónoch s Windows 10 a konzole Xbox One, informuje Microsoft na sprievodnej stránke.

Tagy : ,

  • jozef

    Ja som za to rad,že sa takto Microsoft rozhodol..kto chce používať groove music nech používa Windows phone..ja som dlhe roky pouzival android,ale po rokoch ked som zistil ze existuje smartfon s windowsom ani som nevahal a presiel na windows..mne osobne velmi vyhovuje aj dnes,mam lumiu 650 dual sim,nedam na nu dopustit.aj ked oficialne Uz je koniec win mobile a nieje ziadne ďalšie update tak mi to nevadí..ja kašlem cele aplikácie a hovadiny na android,vobec mi nechýbajú ich sprostosti
    .iba žrúty baterie.aj tak bateria vydržala dlho iba stým co mobil ponúkol v základe ked si ho človek kúpy.inak bateria nevydrzi pri stalom pripojeni atd..vreckovy windows je pre mňa vyhrou na všetko..dakujem Microsoft aj ked smartfony s win skoncili..dufam ze bude fungovať dlho a na zaver este doplnim len tolko,ze ľudia vobec nerozmyslaju a nechávajú sa oblbovat…vid Facebook,google android….microsoft nikdy nebude ako oni…a keďže ľudia chcú všetko ľahko a rychlo napr..pohodlne aplikácie a pritom všetko a všade ich sleduje…