Publikované 23.04.2018 Napísal v kategórii Windows 10 a 804 Views

Veľká jarná aktualizácia pre Windows 10 zjavne ponesie názov „April Update“ | Windows 10

Príchod veľkej jarnej aktualizácie pre Windows 10 skomplikovalo odhalenie chyby, ktorá vo väčšej miere spôsobovala pády systému. Pripravená zostava 17133 kvôli tomu prišla o svoj status finálnej verzie určenej na distribúciu a jej miesto prebrala nová zostava 17134.

Ako ale upozornilo viacero testerov, aj v nej je prítomná chyba, hoci nie až tak závažná.

Pri nastavovaní predvolených aplikácií dochádza k pádom celého rozhrania systémových nastavení. Tento problém podľa viacerých médií môže byť dostatočne vážnym na to, aby došlo k ďalšiemu odkladu vydania veľkej aktualizácie.

Vývojári v Microsoft ale zjavne majú na situáciu odlišný názor a opravovať budú podľa všetkého pomocou takzvanej kumulatívnej aktualizácie, nie vydaním ďalšej testovacej verzie. Naznačujú to aktuálne kroky.

Zostava 17134 totiž bola sprístupnená pre testerov vo všetkých okruhoch – Fast, Slow a Release Preview, čo značí, že príprava na jej zverejnenie pre bežných používateľov napreduje. Stále však nebol zverejnený oficiálny termín, kedy by k tomu malo dôjsť.

Na základe čerstvých informácií to taktiež vyzerá tak, že meno „Spring Creators Update“ skutočne vypadlo z hry. Jarná aktualizácia je priamo v zostave 17134 označovaná ako „April Update“, teda jednoducho – aprílová aktualizácia. Týmto spôsobom je označená aj aktualizácia pre konzoly Xbox One, takže je pravdepodobné, že bude skutočne použité.

TIP:„Redstone“ končí, Microsoft budúci rok zavedenie nové interné označenia

Zdroj: Microsoft, Neowin

Tagy : , ,