ako zmeniť jazyk klávesnice

Publikované 10.03.2018 Napísal v kategórii Návody a 15251 Views

Ako zmeniť jazyk a rozloženie klávesnice vo Windows 10 | Návod

Väčšina ľudí používa jedno rozloženie kláves, s ktorým pracujú od momentu inštalácie systému, prípadne kúpy svojho počítača a úplne im to vyhovuje. Nájdu sa však aj takí, ktorí občas potrebujú použiť niektoré špeciálne znaky a vyhovovalo by im, keby ich nemuseli zložito zadávať. V tech chvíli môže byť pridanie a zmena rozloženia kláves správnym krokom.

Ako pridať nové rozloženie kláves

Pomocou klávesovej skratky Win + I alebo ponuky Štart, prípadne iným preferovaným spôsobom si otvoríme systémové Nastavenia. Z ponúkaných možností klikneme na Čas a jazyk.

Nastavenia

Z ponuky na ľavej strane následne zvolíme Miestne a jazykové nastavenie. Klikneme na používaný systémový jazyk, kam chceme pridať nové rozloženie kláves a v zobrazenej ponuke zvolíme MožnostiRozlozenie klaves 2

Otvorí sa nám ponuka Klávesnice, kde klikneme možnosť Pridanie klávesnice.

3Z ponuky dostupných rozložení vyberieme to, ktoré potrebujeme. Hotovo.

4

Ako odstrániť niektoré z rozložení kláves

Pokiaľ by sme chceli naopak niektoré z používaných rozložení kláves odstrániť, postupujeme rovnako až do bodu, kedy si otvoríme nastavenia používaného systémového jazyka. Následne v zozname používaných rozložení kláves označíme to, ktoré chceme odstrániť a v ponuke, ktorá sa nám zobrazí klikneme na možnosť Odstránenie.

Rozlozenie klavesAko jednoduchým spôsobom meniť medzi viacerými rozloženiami kláves

Pokiaľ teda patríte k používateľom, ktorí často potrebujú prepínať medzi viacerými rozloženiami kláves existujú na to dva jednoduché spôsoby. Prvým z nich je použitie klávesovej skratky ľavý Alt + Shift. Tento spôsob funguje vo Windowse od nepamäti a používa ho väčšina ľudí. Vo Windows 10 je však ešte jedna možnosť, ktorá môže byť pre množstvo používateľov praktickejšia. Ide o klávesovú skratku Win + Medzerník. Pri prepínaní týmto spôsobom sa používateľovi zobrazí ponuka, kde jasne vidí medzi ktorými rozloženiami mení. Z tohto dôvodu je to praktickejšie hlavne pri používaní viacerých ako dvoch rozložení.

Klavesnica

TIP:Ako si zmeniť jazyk systému Windows 10 na slovenčinu, prípadne iný

Tagy : , , ,

  • Lily

    Dakujem, konecne som nasla navod ako zmenit rozlozenie klavesnice na moju oblubenu querty.