RTM

Publikované 05.10.2017 Napísal v kategórii Aktualizácie a 1301 Views

RTM verzia aktualizácie Fall Creators Update je po pár dňoch dostupná aj pre Slow ring | Aktualizácie

S tým ako sa približujeme k oficiálnemu vydaniu veľkej aktualizácie Fall Creators Update, vrcholia aj prípravy v Microsofte. Predtým, ako aktualizácia dorazí k prvým používateľom, musí prejsť ešte dodatočným testovaním, čo sa v rámci programu Windows Insider prejavilo tak, že pre okruh „Slow ring“ bolo sprístupnené zostavenie 16299.15.

Práve táto verzia len pred pár dňami dorazila k testerom zapojeným v okruhu „Fast ring“ a Microsoft mal zároveň začať s jej distribúciou k hardvérovým partnerom. Reprezentuje totiž prechod do fázy RTM (Release To Manufacturing), čo v praxi znamená, že ide o finalizovanú verziu, ktorá bude počas svojho životného cyklu spravovaná prostredníctvom takzvaných kumulatívnych aktualizácií a bezpečnostných záplat.

Microsoft už pri jej zverejnení pre „Fast ring“ prostredníctvom oficiálneho blogu informoval, že začína s jej údržbou prostredníctvom služby Windows Update, nakoľko si to potrebuje vyskúšať pred ostrým štartom 17. októbra. Zapojenie opatrnejších testerov z programu Windows Insider potvrdzuje, že systém sa nachádza v stabilnej podobe s minimom potencionálne vážnych problémov a nedostatkov. Tým, že sa rozšíri počet používateľov zvyšuje sa aj šanca, že pred vydaním budú „vychytané aj tie posledné muchy“.

TIP:Program Windows Insider – súhrnný prehľad

Zdroj: Microsoft

Tagy : , , ,