štandard A1

Publikované 05.09.2017 Napísal v kategórii Príslušenstvo a 739 Views

ADATA do svojich Premier a Premier Pro kariet dodala štandardy A1, V10 a V30 | Príslušenstvo

Firma ADATA počas tohto týždňa potvrdila, že jej UHS-I Class 10 pamäťové microSDXC/microSDHC karty teraz podporujú nový štandard A1 vyhlásený SD Association. Nový štandard A1 je súčasťou špecifikácie SD 5.1 a bol navrhnutý preto, aby umožnil spustenie aplikácií priamo z externých úložísk. Tým posúva tradičné SD karty používané iba na ukladanie fotiek a videí zase o kúsok ďalej. Súčasne ADATA pridala do všetkých svojich Premier Pro microSD a SD kariet podporu nakrúcania videí v rýchlostiach V10 a V30, tj. dátový tok najmenej10 MB/s, resp. 30 MB/s.

SD karty teraz vedia spúšťať aplikácie bez sekania

SD Association dlho sľubovala nový štandard SD 5.1, ktorého súčasťou je tiež štandard A1. Vďaka tomu sa podarilo dokázať, že microSD a SD karty môžu ponúknuť dostatočné prenosové rýchlosti a počty IOPS operácií potrebné k tomu, aby bolo možné spúšťať priamo z kariet väčšinu aplikácií bez zasekávania.

Vďaka štandardu A1 a jeho budúcim kolegom budú môcť používatelia inštalovať omnoho viac aplikácií než v súčasnosti, pretože sa im prístupní dodatočné úložisko schopné spúšťať ich bez výrazných obmedzení.

Ďalšia voľba pre video nadšencov

Súčasne s tým pridáva ADATA do všetkých svojich Premier Pro SD, microSDXC a microSDHC kariet podporu natáčania videí v rýchlostiach V10 a V30. I keď najrýchlejšie pamäťové karty ADATA podporujú nahrávanie s rýchlosťou V90 (90 MB/s), výskumy ukazujú, že dopyt po rýchlom a plynulom natáčaní videa je bežný vo všetkých trhových segmentoch.

Neobmedzuje sa tak len na profesionálov, ktorí sú ochotní zaplatiť vysoké ceny za špičkové karty. Rozmach 4K videí vedie k tomu, že stále viac používateľov požaduje rýchlosť dostačujúcu pre natáčanie videí. Práve na tento narastajúci dopyt sa ADATA snaží reagovať.

TIP:Western Digital má rekordnú microSD kartu, ponúka až 400 GB kapacitu

ADATA Memory Cards

 

Tagy : , ,