Publikované 04.08.2017 Napísal v kategórii Windows 10 a 1034 Views

Microsoft po viac ako 20 rokoch aktualizuje farebnú schému pre Konzolu | Windows 10

Microsoft v priebehu tohto týždňa oznámil, že po viac ako 20 rokoch sa pustil do aktualizácie farebnej schémy, ktorú využíva rozhranie Windows Console. V podstate ide o prostredie, v ktorom beží Príkazový riadok, PowerShell a Windows Subsystem for Linux. Preddefinované farby boli upravené tak, aby sa zlepšila čitateľnosť tmavých farieb na moderných obrazovkách a Konzola zároveň dostala moderný nádych.

Upravené rozhranie Konzoly bude súčasťou aktualizácie Fall Creators Update, no už teraz ho môžu vyskúšať členovia programu Windows Insider, ktorí sa pustia do čistej inštalácie testovacej zostavy 16257. Pokiaľ totiž najnovšiu testovaciu verziu systému získajú klasicky cez aktualizáciu, zostane im zachovaná pôvodná verzia rozhrania Konzoly.

Nakoľko ale momentálne nie je dostupný obraz disku (ISO) pre vykonanie čistej inštalácie, jedinou možnosťou je inštalácia aktualizácie a následné vykonanie obnovenia systému na výrobné nastavenia. Na to, aby si človek obzrel nové farby v Konzole, ktorú aj tak používa len veľmi sporadicky je to však až príliš veľa práce. Microsoft ale prisľúbil, že už čoskoro zverejní jednoduchý nástroj, pomocou ktorého bude možné novú farebnú schému aktivovať.

Console 1

Zdroj: Microsoft

Tagy : , ,

 • Plesimista

  Mám dotaz, nikde na nete som nenašiel riešenie, mám Eset a v ňom sa dá nastaviť aby mi zobrazoval odporúčané aktualizácie pre Win. mám Win 10 a Eset mi nájde viac aktualizácii ale Win nič ?? Kde je problém, dá sa to nejak riešiť ?
  Taký istý problém som našiel aj tu, ale riešenie žiadne. http://www.zive.sk/forum/windows-10-notebooky-a-desktopy/463038/odporucane-aktualizacie-windowsu-10/
  Je to OK alebo treba dačo robiť…? Ďakujem za každú radu, návod…

  Nenašiel som kontakt, tak to skúšam tu, na facebooku nie som Ďakujem

  • Miroslav Mudroň

   Zdravím Vás,

   na oficiálnej stránke ESETu som pravdepodobne našiel odpoveď na tento problém. V operačnom systéme Windows 10 bolo upravené správanie procedúry Windows Update, kvôli čomu programy spoločnosti ESET môžu indikovať, že systém vyžaduje inštaláciu aktualizácií aj po tom, čo už boli reálne nainštalované.

   http://support.eset.com/kb3192/#win10update

   • Plesimista

    Ďakujem,
    nakoniec sa podarilo, bol to pôrod, ale šlo to. Najväčšiu paseku mi robil Intel, na stránkach HP som nič nenašiel čo by sa hodilo, tak som posťahoval z Intelu a zasa cez správcu zariadení, už je to OK.
    Nuž mohlo to byť inak vyriešené, toto nieje jednoduché pre lajka.

    Ešte raz Ďakujem 😀