Tatra banka

Publikované 01.08.2017 Napísal v kategórii Aplikácie a 1746 Views

Tatra banka vydala novú verziu svojej aplikácie pre Windows 10, prináša výber z bankomatu mobilom | Aplikácie

Tatra banka si z pohľadu platformy Windows 10 jednodznačne zaslúži obrovskú pochvalu, nielenže ako prvá na trh prišla s univerzálnou aplikáciu pre Windows 10 a navyše sa začala aktívne venovať oblasti bankovníctva v prostredí rozšírenej reality, no svojej aplikácii venuje aj zaslúženú pozornosť.

TIP:Tatra banka ide s dobou, predstavila univerzálnu aplikáciu pre Windows 10, ako aj prekvapenie pre HoloLens

Nové funkcie pre smartfóny so systémom Windows 10 Mobile pridáva dokonca aj napriek tomu, že na trhu majú nízky podiel. Z pohľadu banky to ale nepredstavuje prekážku, dôležité je skôr to, že spokojný je zákazník. Na jedného používateľa aplikácie Tatra banka pre mobilný Windows pritom pripadá 12 prihlásení mesačne, takže napriek všetkému sa tu nejaká tá aktivita vyvíja.

PC SK Dashboard

Aplikácia Tatra banka vo verzii 2.1 prichádza necelého pol roka po uvedení novej univerzálnej verzie pre Windows 10, a prináša so sebou niekoľko zaujímavých a žiadaných vylepšení. Práve používateľov smartfónov určite nadchne pridanie funkcie „Výber z bankomatu mobilom“, čo je vec, ktorá dokáže poriadne uľahčiť život, hlavne v situácii, keď si človek zabudne kartu doma a narýchlo potrebuje hotovosť.

PC SK Schranka

V aplikácii ďalej z väčších vecí pribudli správa trvalých príkazov, schránka správ a dokumentov a kontakty na Dialog Live. Okrem toho ale prešla množstvo menších úprav a celkovou optimalizáciou. Postupne tak dochádza k rozširovaniu o funkcie, ktoré používateľom chýbali. Tatra banka už pri uvedení univerzálnej aplikácie pre Windows 10 avizovala, že postupne ju bude rozširovať o ďalšie funkcionality. V tomto duchu by mala pokračovať aj naďalej.

TIP:Čítačka od Tatra banky s novým dizajnom je dostupná pre Windows 10 smartfóny aj PC

Tagy : , , ,

 • Michal Ďuris

  Konečne použiteľné. Ešte by sa zišli platby cez NFC. Inak fajn na to že každý už kašle na mobilný Windows.

 • maros

  S otazkou nfc platieb, respektive alternativou MobilePay som sa obratil mailom priamo na mobilepay@tatrabanka.sk a tiez aj na Dialog. V oboch pripadoch odpovedali, ze nemaju v plane pre nizku rozsirenost Windows 10 Mobile. To by som este pochopil, ale nie v tom pripade ak svoje kapacity venovali na nezmysel v podani bankovnictva cez virtualnu realitu. K comu bola Tatra banka hlavnym partnerom Windows Roadshow?

  • winddroid

   Tak neviem, ale keďže je ta aplikácia postavená na UWP, tak funguje aj na pc a bude fungovať aj na surface phone, ak ho vôbec niekedy predstavia a preto by mohli do toho trocha investovať

   • maros

    Na Surface Phone by som sa nespoliehal. Ak nieco bude, tak to bude dost drahe (podobne ako vsetko co maju s privlastkom Surface) a popravde, investovat opat do draheho mobilneho telefonu, pre ktory uz prakticky ziadne zaujimave aplikacie nie su….

    MobilePay od TB strasne chyba najma kvoli platbam cez internet s vygenerovanou virtualnou kartou.

    Mna by zaujimal nazor Miroslava, preco povazuje prave bankovnictvo cez virtualnu realitu za nieco prinosne pre spotrebitela / uzivatela, ked to vyzdvihol v clanku. Ako technologicka vec to moze byt zaujimave, ale vazne by ste toto chceli pouzivat?

    • Miroslav Mudroň

     Virtuálnu, ale aj rozšírenú realitu osobne stále považujem za veci, ktoré sú takpovediac „v plienkach“, no pre budúcnosť majú veľký potenciál. Firmy, ktoré sa týmto oblastiam venujú už dnes ale podľa mňa získavajú veľký náskok pred konkurenciou. Aj v prípade, že virtuálna realita nebude tým pravým, väčšiu dôveru mám stále v budúcnosť firmy, ktorá sa nebojí experimentovať s podobne pokrokovými vecami.

     • joy

      …suhlas. Objektivny triezvy pohlad na vec.

  • Miroslav Mudroň

   To, že niekto je partnerom Windows Roadshow v danom roku automaticky neznamená, že sa sa tým zaväzuje k dlhodobej podpore aplikácií alebo celej platformy, v prípade, že nie je záujem. Skôr ide o to, že svoj produkt chce dostať bližšie k používateľom, teda k bežným ľuďom. V tomto prípade sme aj my radi, že platforma ako taká má aspoň momentálnu podporu.

 • Matej

  Osobne túto aplikáciu aj tak nepoužívam. Príde mi na mobile rozhodne použiteľnejšia staršia verzia ich aplikácie len na mobily, ako táto uwp.

 • joy

  …neoblubujem vseobecne banky, ani nepouzivam zatial bankove aplikacie na mobile…napriek tomu kvitujem, ze Tatrabanka sa stara aj o minoritnych klientov a zatoven podporuje, udrzuje WP pri zivote.