Game DVR

Publikované 04.07.2017 Napísal v kategórii Návody a 1195 Views

Ako vo Windows 10 zvoliť kvalitu záznamu funkcie Game DVR | Návod

Windows 10 obsahuje množstvo zabudovaných funkcií, ktoré sú užitočné, no ich prítomnosť často nie je badateľná na prvý pohľad. Jednou z nich je aj Game DVR, súčasť herného panelu, ktorá slúži na jednoduché zaznamenávanie a zdieľanie herných videí. Použiť sa ale dá aj na vytváranie záznamu z ľubovoľnej aplikácie, čo je celkom šikovné, ak chcete niekomu názorne ukázať, ako má niečo spraviť alebo nastaviť.

Pre spustenie Game DVR stačí pri práci v aplikáciách stlačiť kombináciu kláves „Windows + G“, čím sa vyvolá panel pomocou, ktorého je možné spustiť záznam videa. Okrem toho tu ale nájdete aj možnosti ako streamovanie cez službu Mixer, či vytváranie snímok obrazovky.

TIP:Ako začať streamovať herný obsah cez Beam vo Windows 10 Creators Update

Hoci je používanie nahrávania obrazu prakticky intuitívne, má jednu nevýhodu, a to síce, že štandardne je záznam vytváraný v HD rozlíšení pri 30 snímkach za sekundu s kódovaním zvuku 128 kb/s. Zvolené nastavenia sú pre bežného používateľa dostatočné, no nároční hráči si spravidla potrpia na kvalitu, a preto určite privítajú možnosť zvoliť záznam pri 60 snímkach za sekundu, kódovanie zvuku 192 kb/s a záznam vo Full HD rozlíšení. Tieto veci je však nutné zvoliť cez systémové nastavenia (Win + I) alebo aplikáciu Xbox. Upraviť je taktiež možné cieľový adresár, kam sa záznamy a snímky obrazovky ukladajú.

TIP:Spoznávame Windows 10, časť tretia – Aplikácia Xbox

Samozrejme, že tu platí pravidlo, čím kvalitnejší záznam, tým vyššie nároky na hardvérový výkon, a s tým súvisiaci nárast veľkosti video súborov. Preto sa používanie maximálnych nastavení odporúča len používateľom, ktorí vlastnia výkonný počítač. Vždy je však možné nastavenia zvoliť, následne vyskúšať, či príliš nezaťažujú počítač a podľa potreby ich upraviť. Funkcia Game DVR dokáže zaznamenávať video v maximálnom rozlíšení 1920 x 1080, ak preto hra využíva vyššie rozlíšenie, vo výslednom videu je znížené.

V systémových nastaveniach funkciu Game DVR nájdete v položke Hranie hier -> Game DVR. Práve tu sa môžete vyhrať s rôznymi nastaveniami kvality záznamu a nájsť to, čo vám vyhovuje.

Game DVR

Tagy : , ,

 • Maroš Kuric

  Len škoda že to nepodporuje starší hardware 🙂 na mojom notebooku mi to nefunguje lebo vraj grafika je slabá 🙂 ale nemyslím si to 😀 intel core i7 2,2GHz 4 jadrá 10GB RAM DDR3 1600MHz a grafika NVIDIA GT 630M 2GB 🙂

  • mano

   tak to bude dosť náročné, vyskúšam, ja mám i7 a GTX760M

   • Maroš Kuric

    Tam by to malo ísť lebo máš GTX 🙂 ja mám len GT a zase na PC využívam shadowplay od NVIDIE lebo tam mám GTX 1070 🙂

 • mano

  pekný návod, ďakujeme