Alcatel Idol 4 Pro

Publikované 14.07.2017 Napísal v kategórii Smartfóny a 1470 Views

Alcatel Idol 4 Pro konečne dostupný na slovenskom a českom trhu, no cenou nepoteší | Smartfóny

Spoločnosť TCL Communication na slovenskom a českom trhu po dlhom čakaní konečne do predaja uviedla smartfón Alcatel IDOL 4 PRO. Srdcom tohto kúsku je procesor Snapdragon 820, ktorý doprevádzajú 4 GB operačnej pamäte a pre dáta je pripravené 64 GB vnútorné úložisko. To je navyše rozšíriteľné o ďalších 512 GB pomocou MicroSD karty. AMOLED obrazovka ponúka 5,5-palcovú uhlopriečku s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov.

Smartfón je ďalej vybavený dvojicou fotoaparátov, predný ponúka 8 megapixelov a zadný úctyhodných 21 megapixelov. Napája ho batéria s kapacitou 3000 mAh , pričom nechýba ani podpora funkcie Quick Charge 2.0. Po boku modelu HP Elite x3 tak patrí medzi to najlepšie, čo je možné zohnať na poli Windows smartfónov.

Zaujímavým prvkom je možnosť smartfón používať aj hore nohami vďaka symetrickému dizajnu a mikrofónom na obidvoch stranách. Obojstranný je navyše aj zvuk, ktorý pozostáva z 3,6W reproduktorov umiestnených v predu, ale aj na zadnej strane. Na zadnej strane je taktiež umiestnená čítačka odtlačkov prstov pre dodatočné zabezpečenie prihlasovania. Smartfón podporuje všetky v Európe využívané LTE pásma a poteší aj dvojpásmový Wi-Fi štandard 802.11ac.

Novinka sa predáva v čiernom vyhotovení so zlatým rámikom za oficiálnu cenu 14 999 Kč, resp. 549,99€ vrátane DPH, čo je pri súčasnej situácii na trhu veľkým problémom. Fanúšikovia mobilnej platformy Windows síce o tento kúsok mali značný záujem, no čas neúprosne plynul, a momentálne je otázne, koľko z nich ešte záujem stále má.

Tagy : , ,

 • mano

  Pekný telefón, svojho času by aj zaujal, ale to presne tak, ako píšete v závere.

 • tomas

  Keby si mam vybrať medzi týmto a lumiou, berem lumiu.

 • Palo

  Ja by som to bral ale max za 300. Inac vas mozem 549x viete co.

 • Mizu

  V usa nebol o mobilny win nikdy velky zaujem za to v europe trhal rekordy tak nedokazem pochopit o co alcatelu ide ked po roku sa tu trepe stym telefonom a este aj nepredajnou cenou ?

 • Maroš Kuric

  Hardware je celkom fajn ale nešiel by som do toho kvôli cene a hlavne preto že čakám na surface phone 🙂 to bude väčšie delo si myslím 🙂 a za 600€ by som mal 2 lumie 950xl alebo aspoň 1 lumiu 950xl ale aj s dockom, klávesnicou, myšku a monitorom 🙂 600€ je veľa no 🙂 hlavne keď to dali niekoľko mesiacov pred vydaním surface phonu 🙂 aspoň dúfam že ho nezrušia a dostane sa do predaja 🙂

  • maros

   Ziadny Surface phone nebol potvrdeny. A uz vobec ziadny termin. Takze tych tvojich niekolko mesiacov trva uz niekolko rokov. A ak aj nieco pod nazvom Surface bude, tak to bude aj tak nad 600€.

   • Maroš Kuric

    Spomenul som že ak ho nezrušia 🙂 zatiaľ síce nie je nič potvrdené na 100% ale majú už 1 vyrobený a podľa mňa ak im testovanie a všetko dobre dopadne tak ho dajú do predaja a napísal som niekoľko mesiacov lebo viem že to bude dlhšia doba 🙂 a som.si vedomý toho že to nebude stáť len 600€ ale je blbosť dať 600€ za niečo čo sa dá kúpiť za 300€ 🙂 žijem na Slovensku kde sa nedá míňať každý mesiac na nový mobil 🙂 a keď už si chcem kúpiť tak si kúpim tak aby bol za čo najnižšiu cenu a najlepší výkon presne ako lumia 950xl 🙂 o polovicu lacnejšie a tak isto dobrá 🙂 a keby som chcel nový tak to už radšej HP elite x3 🙂 radšej by som si priplatil 300€ ale má lepší hardware 🙂

    • joy

     …presne tak. Pouzita L950XL je pre fanusika WP supervolba. Vlastna skusenost 🙂